SON DAKİKA

logo


Konuk Yazar
konukyazar@myantalya.netSeçimin Ardından Akıllarda Kalan Sorular

Kritik bir seçim sürecini geride bıraktık. Seçim sürecini geride bıraktık ama kafalardaki soruları geride bırakamadık...

Yabancı ajanların yakalanması..

CHP grup sözcüsü Bülent Tezcan'ın "Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tura kalmıştır" açıklaması..

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kaçırıldığı ve tehdit edildiği iddaları..

Ak Parti grup sözcüsü Mahir Ünal'ın "Kendi tabanlarının tahrik edilmesi ve bunun sonucunda ortaya çıkacak ağır sonuçlar, unutulmamalıdır ki bu tahriki yapan siyasilerin ve adayların sorumluluğudur" açıklaması..

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin İsmail Küçükkaya'nın sorduğu soruya "Adam kazandı" mesajı atması..

 

***********

 

Tüm bu süreç yaşanırken  akıldaki sorular..

1) Her seçimde oy çalındığı idda eden muhalefet partilerinin, her sandıkta görevlileri ayrıca gönüllü sandık gözetmenleri olmasına rağmen hala oy çalındı söylemlerinde bulunmaları nedendir ?

2) Kendi sistemini kurduğunu söyleyen CHP'nin kendi sisteminden emin olmadığı halde Anadolu Ajansı'nın seçimi manüple ettiğini idda etmesi nedendir ? Anadolu Ajansı'nın seçim sonuçlarını değiştirmeye yetkisi mi vardır ?

3) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kaçırıldığı ve tehdit edildiği iddaları neden ortaya atıldı ? Yoksa, tüm bu söylemler ve iddalarla CHP ÜZERİNDEN TÜRKİYE'DE İKİNCİ BİR GEZİ OLAYLARI MI YAŞATILMAK İSTENDİ ? TÜRKİYE KARIŞTIRILMAK MI İSTENDİ ?

4) Ak Parti grup sözcüsü Mahir Ünal'ın açıklaması bu iddaları doğrulamakta mıdır ?

 

***********

 

Neyse ki hiç bir kötü olay yaşanmadan bu seçim de atlatıldı..

Bu seçimin kazananları kuşkusuz Anadolu Ajansı ve MHP oldu.. Anadolu Ajansı kendini akladı, hızlı ve doğru haberciliği ile takdir topladı. Mhp ise anket şirketlerinin beklediği oy oranının üzerinde bir oy aldı..

Kaybedenleri ise anket şirketleri ve Türkiye'yi karıştırmak isteyen şahıslar oldu. Anket şirketleri MHP sonuçlarında yanıldılar. Türkiye'yi karıştırmak isteyenlerse, hiçbir oyuna ve tahrike gelmeyen Türk halkı karışısında tahmin ediyorum ki şaşkına döndüler..

Yorum Yap