SON DAKİKA

logo

Başkan Uysal’dan yeni eğitim yılı mesajı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, başta öğrenciler olmak üzere herkese başarılı bir yeni eğitim dileğinde bulunurken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” sözünü hatırlatarak “İşte geleceğimizin anahtarı bu sözlerde saklıdır” dedi.

Başkan Uysal, 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrenciler, öğretmenler ve veliler olmak üzere herkese hayırlı olması dileğinde bulunan Başkan Uysal, “Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz için de başarılarla dolu bir dönem olacağını umut ediyorum” dedi.

‘HÜR NESİLLER’

İnsanları mutlu, toplumsal barışını kurumlarıyla sağlamış, müreffeh ve her alanda ileri bir Türkiye için eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Uysal, eğitimin sadece okulda anlatılan derslerle ya da gelecek yıllarda iyi bir meslek sahibi olmakla sınırlanamayacağını söyledi.  Başkan Uysal, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çok kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlerimize ‘Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister”’ diyerek farklı bir görev daha yüklemişti. İşte geleceğimizin anahtarı bu sözlerdedir, bu sözlerde saklıdır” dedi.

MÜNİR ÖZKUL KREŞİ AÇILIYOR

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için kreşlerden başlayarak üniversiteye kadar bir dizi yatırımı hayata geçirdiklerini söyledi. Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çalacağı Pazartesi günü Çağlayan, Dutlubahçe, Ermenek ve Konuksever Mahallelerinde bulunan kreşlere bir yenisini Bayındır Mahallesi’nde ekleyeceklerini belirten Başkan Uysal, Hababam Sınıfı’nın ‘Mahmut Hoca’sı Türk sinemasının büyük ismi Münir Özkul’un adının yaşayacağı 100 öğrenci kapasiteli kreşinin saat 10.00’de başlayacak törenle açılacağını belitti.

ÖĞRENCİLERİN YANINDAYIZ

Kreşlerin yanı sıra Zeytinköy, Memurevleri ve Ermenek mahallerinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik Eğitim ve Bilgi Merkezlerinin bulunduğunu aktaran Başkan Uysal, kısa adı MURGEM olan Muratpaşa Gençlik Merkezi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği’yle hayata geçirdikleri Gençlik Parkı’yla da lise öğrencilerinin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini aktardı.

 

2018.09.17 10:13:57

Yorum Yap