SON DAKİKA

logo

KONGED’in yılın sporcusu ödülü Orhan Okulu’ya verildi

Türkiye Cumhuriyeti 2018 Yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu, Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) tarafından ‘Yılın Sporcusu’ ile ödüllendirildi.

Gençler tarafından kurulan ve düzenledikleri sosyal projelerle Antalya’nın fark yaratan Sivil Toplum kuruluşları arasında gösterilen Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) özel bir gece düzenledi. Barış Manço anısına düzenlenen 4. Yıl Ödülleri ve Lansman gecesine Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Döşemealtı Belediyesi’nin başpehlivanı Orhan Okulu’da katıldı.

KONGED tarafından düzenlenen gecede 13 ayrı branşta ödüller verildi. Yılın Sporcusu kategorisinde Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in güreşçisi Orhan Okulu ödüle layık görüldü. Bu yıl gerçekleştirilen 657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni kazanarak 2018 Yılı Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı ünvanı kazanan Okulu’ya ödülünü Antalya Doğu ve Güney Doğu İş Adamları Derneği Başkanı İsmail Kaya ve KONGED Ekonomi ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erkan Yalçınbaş verdi.

KONGED Yönetimine ve üyelerine teşekkür eden Başkan Genç, “Döşemealtı İlçemizin, Antalya’nın yeni yaşam ve yatırım merkezi olarak gösterilmesi son 4.5 yılda belediyemiz imkanlarıyla yaptığımız planlı, programlı ve her kesime hitap eden çalışmaların neticesidir. Alt yapıdan, üst yapıya, kültür-sanattan, eğitime, sağlıktan spora hemen her alanda 100’ün üzerinde projeyi ilçemize kazandırdık. Görev başladığımda at sporumuza sahip çıkacağıma söz vermiştim. Sözümü tuttum ve bugün çok güçlü bir alt yapıya sahip olduk. 3 Yıldır birlikte çalıştığımız Orhan Okulu’nun Edirne’de kazandığı altın kemer İlçe tarihimizde bir ilk oldu. KONGED Yönetimi ve üyelerinin takdiriyle de altın kemeri taçlandırdık” dedi.

2018.08.31 14:28:19

Yorum Yap