SON DAKİKA

logo

BAŞKAN YÜCEL, GALDBECK’LE KARDEŞLİĞİN 25.YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE KATILMAK İÇİN ALMANYA’YA GİTTİ

Alanya’nın Gladbeck’le kardeşliğinin bu yıl 25.yıldönümü kutlanacak. Gladbeck’in geleneksel Elma Festivali kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere ve kardeşlik anlaşmasının yenilenmesi programına katılmak için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bugün Almanya’ya gitti. Başkan Yücel’e, eski belediye başkanları Cengiz Aydoğan, Hasan Sipahioğlu ve belediye heyeti eşlik ediyor.

KARDEŞLİK ANLAŞMASI YENİLENECEK

31 Ağustos – 3 Eylül tarihlerini içeren resmi program kapsamında  Belediye Başkanı Adem Murat Yücel beraberindeki heyetle, kardeşlik ilişkilerini güçlendirecek bir dizi temaslarda da bulunacak.

Başkan Yücel, Gladbeck’le kardeşliğin 25 yıldönümü nedeniyle Gladbeck Eski Belediye Binasında düzenlenecek Kardeşlik Resepsiyonu, Alanya ve Gladbeck 25. Kardeş Şehir Yıl dönümü, kardeşlik anlaşmanın yenilenmesi imza töreni, kardeş şehirler hediye değişimi,  Elma Festivali, Elma Kraliçesi taç giyme töreni programına katılacak.

 KARDEŞLİK ANLAŞMASI YENİLENECEK

1 Eylül Cumartesi GladbeckEski Belediye binasında düzenlenecek törenle Alanya-Gladbeck kardeşliği yenilenecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gladbeck Belediye Başkanı UlrichRoland’ın atacağı imzalarla iki şehir arasındaki kardeşlik anlaşması yenilenecek. İmza törenine Alanya eski Belediye Başkanı ve Eski Antalya Milletvekili Cengiz Aydoğan ve Alanya eski Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Gladbeck eski Belediye Başkanı Wolfgang Röken ile Dr. Henneke de katılacak. İmza töreninin ardından Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gladbeck Belediye Başkanı UlrichRoland iki şehir ilişkileri ve 25 yıldır devam eden kardeşlik üzerine birer konuşma yapacaklar.

 ALANYA TANITIM STANDI AÇILACAK

Gladbeck Belediyesi tarafından her yıl Eylül başında düzenlenen ve Gladbeckliler tarafından büyük beğeni toplayan Geleneksel Elma Festivali bu yıl yine düzenlenecek. Festival kapsamında Alanya Belediyesi de bir stant açarak Alman kardeşlerine Alanya’yı tanıtacak. Stantta Alanya’nın yöresel değerlerini, turizm ve kültürünü, konukseverliğini ve sosyal yaşamını içeren materyaller yeralacak.Alanya heyeti 3 Eylül’de Almanya’dan ayrılacak.

 BAŞKAN VEKİLİ ÇALIŞ,

Elma Festivali ve Gladbeck’le kardeşliğin 25. yılı etkinlikleri nedeniyle Almanya’da bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yerine, Belediye Meclis Üyesi Emine Çalış vekalet ediyor. Çalış, Başkan Yücel dönünceye kadar Başkan Vekili olarak görev yapacak.

 

 

 

2018.08.31 14:04:19

Yorum Yap