SON DAKİKA

logo

Kemer, Kurban Bayramı’na hazır

Kemer Belediyesi vatandaşların kurbanlıklarını sağlıklı şartlarda alabilmesi ve kesimlerini hijyenik ortamda yapılabilmesi için gerekli önlemleri aldı. Kurban satış yerlerinde yapılan denetimlerde olumsuz bir duruma rastlanmadı.

İlçede kurbanlık satış yerleri ve kurban kesim yerlerini oluşturan Kemer Belediyesi, bu konudaki denetimlerine de devam ediyor. Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi Sorumlusu Veteriner Hekim Fevzi Uzun ile zabıta ekipleri tarafından yapılan son denetimde; kurbanlıkların sağlık raporlarına, hangi bölgeden geldiklerine, satış yerlerindeki hijyen durumuna bakıldı. Denetimde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül,” Vatandaşlarımızın bayramı sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirmeleri için gereken tüm önlemleri aldık. Satış yerlerinde düzenli olarak denetim yapıyoruz. Belediyemiz aynı zamanda Arslanbucak hizmet alanı içinde bir kesim yeri de oluşturdu. Vatandaşlarımız burada gelip dini vecibelerini yerine getirebilirler.  Şimdiden tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin kurban bayramını kutluyor ve mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.   

2018.08.16 14:57:37

Yorum Yap