SON DAKİKA

logo

AKSU’DAN KARADENİZ’E KÜLTÜR TURU

Aksu Belediyesi, Karadeniz’e kültür turu düzenledi. Belediye Başkanı Halil Şahin’in önderliğinde yapılan geziye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Trabzon ve Rize illerinin tarihi ve kültürel yerlerinin gezildiği kültür turuna Belediye Başkanı Halil Şahin, Başkan Yardımcısı Ahmet Aydoğmuş, bazı meclis üyeleri ve muhtarların bir kısmı katıldı. Aksu’dan hareket eden ekibin ilk durağı Trabzon Uzungöl oldu. Multat Yaylasını da gezen ekip Of Özçay Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek çay fabrikası hakkında bilgiler aldı. Trabzon Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu ve Sürmene Belediye Meclis üyeleri ile de karşılaşan Başkan Şahin ve tur ekibi onlarla da sohbet etme imkanı buldu.

Rize’nin tarihi ve kültürel yerlerinin de gezildiği turda Ayder Yaylası, Çamlıhemşin Zil Kalesi ve Palovit şelalesine uğrandı. Antalya’ya dönüşte Isparta’ya uğrayan ekip Lavanta bahçelerini gezerek burada hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Şahin, “Belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında da bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı her yıl Çanakkale gezisine göndererek tarihimizi yakından öğrenmelerini sağlıyoruz. Bu yıl meclis üyelerimizin ve muhtarlarımızın da yer aldığı bir gezi organize edelim dedik. Rize ve Trabzon illerini kapsayan kısa bir Karadeniz turu gerçekleştirdik. Verimli ve güzel bir gezi oldu.” dedi. 

2018.08.08 12:15:59

Yorum Yap