SON DAKİKA

logo

Balkan şampiyonu minik judocu, Başkan Gül’ü ziyaret etti

Minikler Judo Balkan Şampiyonu Abdul Kadir Afşin, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret etti.

07 Kemer Gençlikspor Kulübü Judo Takımı sporcusu Afşin, Antrenörü Zehra Arslan, annesi Nazan Afşin ve babası Hacı Ramazan Afşin ile başkan Gül’ü makamında ziyaret etti.

Başkan Gül, Balkan Şampiyonasında Türkiye’yi gururla temsil eden ve İstiklal Marşı’nın okunmasını sağlayan Afşin ile bir süre sohbet etti.

Şampiyon olarak Türkiye’ye altın madalya getiren minik sporcu Afşin’i tebrik eden Gül, bundan sonraki organizasyonlarda da başarılar diledi.

Gül, belediye olarak minik ve genç sporculara her zaman destek olduklarını belirterek, “Biz elimizden geldiği kadar sporcularımıza destek olmaya çalışıyoruz. Çünkü spor, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Çocuklarımızı ne kadar spora alıştırırsak, kötü alışkanlıklardan o kadar uzak kalırlar. Spor hayatlarında önemli olaylara imza atmalarını da kolaylaştırır.” Dedi.

Gül ayrıca, başarılı bir sporcu yetiştirdikleri için Afşin’in ailesine teşekkür ederek, antrenör Zehra Arslan’ı da desteklerinden dolayı tebrik etti.

Gül, ziyaret sonrası şampiyon sporcuya çeşitli hediyeler verdi.

Afşin, 27-29 Temmuz tarihlerinde Yunanistan’ın Selanik Kenti’nde düzenlenen şampiyonada 5 karşılaşmaya çıktı ve finalde Yunan rakibini yenerek şampiyon oldu.

2018.08.07 12:31:48

Yorum Yap