SON DAKİKA

logo

Antalya’yı konuştular

Başkan Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği AESOB, ATSO ve ATB başkanlarıyla Antalya için birlikte yapabilecekleri çalışmaları konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim dönemlerini geride bırakan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne (AESOB), Antalya Ticaret Borsası’na (ATB) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Başkan Hakan Tütüncü, ilk olarak AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve birlik yönetimini ziyaret etti.

Esnaf için işbirliğine devam
Başkan Tütüncü, yaptığı açıklamada belediye ve AESOB’un geçtiğimiz yıllarda esnafın menfaatinin korunması, esnaf kültürünün yerleşmesi, esnafın daha çok kazanması ve üretim yapmasına yönelik adımlar attığını söyledi. 
Her zaman esnafın yanında olduklarını belirten Tütüncü, “AESOB ile yapmış olduğumuz işbirliğinden dolayı memnuniyet duyuyorum. Bu işbirliğimiz devam edecek.  Birlik Başkanımız Adlıhan Dere ve birlik yönetimine yeni dönemde başarılar diliyorum. Dere ve yönetiminin, bereketli ve güzel bir çalışma dönemini esnaflarımıza sunacağına inanıyorum.” dedi.

Tütüncü, esnaf dostu
AESOB Başkanı Adlıhan Dere de Tütüncü’nün göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmalarla, ziyaretlerle sözde değil, özde esnaf dostu bir belediye başkan olduğunu gösterdiğini kaydetti. Tütüncü’nün her zaman esnafın ve birliğin yanında ve yanı başında olduğunun altını çizen Dere, “Hakan Başkan, şahsım ve diğer birliğe bağlı oda başkanlarından daha fazla esnaf ve sanatkârla iç içe oldu. Esnafa verdiği değerden dolayı kendisine teşekkür ederim. Kendisini seviyoruz. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarda kendisine destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Her zaman yanındayız.” ifadesini kullandı.
Dere, konuşmasının ardından Başkan Tütüncü’ye ziyaretin anısına plaket takdim etti.

ATB’ye festival desteği
Tütüncü, AESOB’un ardından ikinci ziyaretini ATB Başkanı Ali Çandır’a gerçekleştirdi. Ziyarette, iki başkan,  Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX ile zeytin ve çiçek festivalinde birlikte yapabilecekleri çalışmaları konuştu. ATB Başkanı Çandır, düzenlemek istedikleri zeytinyağı festivalini, Kepez Belediyesinin arkeopark olarak hizmete açacağı bir zeytinyağı üretim çiftliği olan Lyrboton Kome’de başlatmak istediklerini ifade etti.
Çandır ve yönetimine yeni çalışma dönemlerinde başarılar dileyen Başkan Hakan Tütüncü, “ATB, Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’i bir marka haline getirdi. Kendilerini kutluyorum. Zeytin ve çiçek festivallerinde kendilerine her türlü desteğe vermeye hazırız. ATB ile halkımızın keyifli bir vakit geçirebileceği, üreticilerimizin ürünlerini tanıtabileceği festivalleri birlikte yapabiliriz. ATB’nin zeytinyağı festivalini, Antalya’nın kültürüne kazandırdığımız Varsak’taki Lyrboton Kome’de başlatmak istemesinden memnuniyet duyarız. Belediye olarak antik kentte, zeytin ve zeytinyağının bu topraklarda 2 bin 500 yıllık yolculuğunun hikâyesini anlatacağız. Antalya ve üreticilerimiz için yapacağınız her türlü çalışmada ATB’nin yanında olmaya devam edeceğiz.”

ATSO’dan eğitim, kültür ve sanat teşekkürü
Tütüncü, son ziyaretini ATSO Başkanı Davut Çetin’e gerçekleştirdi. Kabulde bir açıklama yapan Tütüncü, “ATSO, güzel bir yönetimle yoluna devam ediyor. Başarılarınız daim olsun.  Antalya için işbirliğine her zaman hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Antalya için güzel çalışmaları birlikte yapacağımıza inanıyorum. Yönetiminize ve meclisinize yeni dönemde başarılar diliyorum.” dedi.  
ATSO Başkanı Davut Çetin de şunları söyledi: “Kepez Belediyesine yaptığı başarılı hizmetlerden ve odamıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim. Bundan sonrada Antalya için Kepez Belediyesi ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz.  Kentin yararına yapacağınız her türlü çalışmada yanınızdayız. Eğitime, kültür ve sanata yaptığınız katkılar için de teşekkür ederiz. Kepez Belediyesi’nin de yaptığı çalışmalarla Antalya artık kültür ve sanat anlamında artık marka olmaya aday şehirlerdin biri oldu.”

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

2018.07.12 15:31:57

Yorum Yap