logo

Başkan Gül’den, gençlere öğütler

Döşemealtı Gençlik Meclisi’nin( DÖGEM) 40 üyesi, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundular. Kendisinin de çok genç yaşta siyasete atıldığı kaydeden Başkan Gül, gençlere öğütler verdi.

Döşemealtı Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Döşemealtı Gençlik Meclisi’nin(DÖGEM) 40 genç üyesi, DÖGEM Danışmanı Murat Dinç ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ettiler.

50 ÜYELİ GENÇLİK MECLİSİ

DÖGEM Danışmanı Murat Dinç, “Döşemealtı sınırlarındaki 32 mahallede yaşayan 14 -25 yaş arası gençlerin yerelde yönetim sürecine dâhil olması için, Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç’in öncülüğünde Döşemealtı Gençlik Meclisi’ni kurduk.  25 kız, 25 erkek üyeden oluşanmeclisimiz aktif olarak çalışmaktadır. Genç vekillerimiz, yurt içi ve yurt dışında çeşitli, kişisel sosyal ve mesleki gelişim seminerlerine katılmakta ve her geçen gün kendilerini geliştirmektedir” dedi.

 

KENDİLERİNİ GELİŞTİYORLAR

Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren genç meclis üyeleri de AB projesi yazma eğitimi aldıklarını, Erasmus programları kapsamında yurt dışına giderek yaşıtlarıyla ortak çalışmalar yaptıklarını anlattılar.

 

GENÇLER ÇOK ÖNEMLİ

DÖGEM'i başarılı ve etkili çalışmalarından dolayı kutlayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Gençliği çok önemsiyorum. Döşemealtı ilçemizde böyle bir gençlik meclisinin kurulması da çok faydalı bir çalışmadır. 24 Haziran seçimlerinde oğlum İsmail Gül’de 18 yaşında milletvekili adayı olarak Türkiye’de bir ilke imza attı. Oğlumun da katkıları ve emniyet güçleriyle işbirliği için de Kemer’de gençlerin sorunlarını çözmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz.  Uyuşturucu ile mücadele konusunda çok başarılı olduk. Sizin meclisinizle de her konuda işbirliğiyapmaya hazırız” diye konuştu.

 “DAİMA HALKLA İÇ İÇE OLUN”

Kendisinin de çok genç yaşta siyasete girmiş ve yine genç yaşta belediye başkanı seçilmiş bir siyasetçi olduğunu hatırlatan Başkan Gül, “Sizler yarının mühendisleri, doktorları, hâkimleri, avukatları, siyasetçileri, belediye başkanları ve milletvekilleri olacaksınız. Size önerim daima halkla iç içe olmanız ve onların sorunlarını daima dinlemenizdir. Ben de sürekli olarak semt pazarlarını, esnafımıs ziyaret ediyor. Sokakta halkla sohbet ediyorum. Onların yaptığı eleştiriler bizim hizmetlerimize ışık tutuyor” dedi. 

 

GENÇLER’DEN GÜL’E TEŞEKKÜR
Ziyaret sonunda Başkan Gül gençlere ziyaret anısına çeşitli hediyeler verdi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Gençler ve DÖGEM Danışmanı Murat Dinç, yakın ilgisinden ve konukseverliğinden dolayı Başkan Mustafa Gül’e teşekkür ettiler.

 

2018.07.17 12:32:48

Yorum Yap