SON DAKİKA

logo

ÇAYARASI YAYLASI’NA YENİ ÇARŞI VE 500 KİŞİLİK CAMİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çayarası Yaylası’nda yapımı devam eden yeni çarşıve cami inşaat alanında incelemelerde bulundu. Başkan Yücel, inşaat çalışmalarında sona gelindiğini belirtti.

Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte ÇayarasıYaylası’nda yapımı devam eden yeni çarşı ile cami inşaatında incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Yörük kültürünü Toroslarda yaşatacağız” dedi.

 PROJEDE KÜLTÜR ALANLARIDA YER ALACAK

Alanya Belediyesi,Çayarası Yaylası’nda yol genişletme çalışmaları nedeniyle yıkılan dükkanların yerine yenisini yapıyor. Projede 500 kişilik cami, içerisinde sağlık ocağı, tamirhane, manav, market, restoran, fırın gibi birçok işletmenin yer alacağı 34 tane yeni dükkan ile birlikte park ve sosyal alanlar yer alıyor. Çalışmaların sonuna gelindiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Çayarası Yaylası’nda bulunan alanı baştan sona yeniledik. 34 adet dükkan tamamlandı. Cami inşaatımızın çalışmaların da sona gelindi. Burada ayrıca kültür alanları da yer alacak. Çevre düzenlemesini de tamamladıktan sonra vatandaşlarımızın hizmetine açacağız’’ dedi.

 

2018.07.11 12:35:58

Yorum Yap