SON DAKİKA

logo

Antalya OSB'den Bir İlk Daha

Antalya OSB bölge çalışanlarının yetkinliklerinin geliştirilmesi ve belgelenmeleri yönünde yeni bir eğitim programına daha imza attı

Antalya OSB Eğitim 2018 Yılı 1. Dönem Eğitim Programlarına ilgi yoğunluğu nedeni ile öğrenim atölyeleri 2 şerli gruplar halinde açılıyor. Bölge çalışanlarının İlkyardım, Kalite Yönetim Sistemleri, Yüksekte Çalışma, Kaynakçılık, Dil Programları, Kişisel Gelişim Programları ve benzeri konularda eğitimlerini sağlayan ve belgelendiren Antalya OSB Eğitim; “Bahçıvanlık” alanında AKÜNSEM paydaşlığı ile kentimizin ilk eğitimlerini ve modülün ilk yeterlilik belgelerini verdi.

AOSB talebi ve AKÜNSEM, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi arzı ile bahçıvanlıkta 12 günlük (48 saatlik) eğitim süresine tekabül eden yeni bir eğitim modülü oluşturuldu. Bölge Müdürlüğü personeli bu modülün ülkemizdeki ilk mezunları ve yeterlilik belgesi sahibi oldu. Programda alanında uzman 4 akademisyen eğitmenliğinde gerçekleştirildi. (Prof.Dr. Fedai Erler, Yrd. Doç. Dr. İnci Tolay, Doç Dr. Songül Sever Mutlu, Yrd. Doç. Dr. Deniz Hazar)

Modülün ilk mezunlarına belgeleri AKÜNSEM Müdürü Sayın Doç. Dr. Cem Oktay GÜZELLER ve Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın İlhan METİN tarafından takdim edildi. 

Antalya OSB de pilot uygulaması gerçekleştirilen Bahçıvanlık Eğitim Programının ihtiyaç paralelinde tüm yerel yönetimlerce gerçekleştirilmesi ve alanında en az 1000 çalışanın belgelendirilmesi öngörülmekte. Antalya OSB Eğitim paydaşları ve tedarikçileri ile talebe ve ihtiyaca karşılık gelen arz yapılandırmasının gerçekleştirilmesi yönünde işbirliği çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

2018.06.02 11:07:11

Yorum Yap