SON DAKİKA

logo

Fiş Yok, Fatura Yok, Denetleyen Yok !

Her benzin istasyonunda bulunan ücretli yıkama otomatları da zamlandı. 1 dakikalık su ve köpük ücretinin 16 TL'ye çıktığı yıkama otomatları ne fiş veriyor ne de fatura.

Her benzin istasyonunda en az 2 tane bulunan ücretli yıkama otomatlarında 1 dakikalık yıkama ve köpük ücreti toplamı 16 TL oldu. 16 TL'nin 2,88 TL si vergi iken, devlet dakikada 2.88 TL zarar ediyor. Bir otomat ise devleti aylık yaklaşık 8.640 TL sadece KDV zararına uğratıyor.

Uzun yıllar bu otomatların vergi vermemesi ile ilgili vatandaşlar şikayette bulunurken, bu tip otomatların fiş veya fatura vermemesi ile ilgili hiçbir denetim yapılmıyor. Aracını Döşemealtı'ndaki bir benzin istasyonunda yıkayan ve MyAntalya'ya konuşan bir vatandaş, "Toplu taşıma kartınıza para yüklerken bile fiş alabilirken, bu tip otomatlar ne fiş veriyor ne fatura. Bazen de çalışmıyor ve paramızı resmen gasp ediyor. Benzin istasyonuna söylediğimizde otomatın üzerindeki numarayı aramamızı söylüyorlar ancak telefonu açan da olmuyor. Özellikle sitede oturan ve aracını evinde yıkama imkanı olmayan bizim gibi vatandaşlar mecburen bu otomatlara para kazandırıyor" şeklinde konuştu.

2022.08.30 16:42:46

Yorum Yap