SON DAKİKA

logo

Kazaların Sorumlusu Antalya Büyükşehir Ve Emniyetidir !

Uzun bir süre önce Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez Suryapı için yeniden düzenlenen kavşak resmen araçların kaza yapması için düzenlenmiş. Yol çizgleri olmayan, yön levhaları olmayan kavşak, sürücülere bu kadar da olmaz pes dedirtti.

Uzun bir süre önce Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez Suryapı kavşağı yeniden düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK'in afişlerinin yer aldığı kavşak düzenlemesinde, orta kavşak kaldırıldı, her iki yönde de giriş çıkış bölümleri eklendi. Ancak vatandaşlar düzenlemenin tamamlanmasını beklerken, yol çizgileri, ayırıcı çizgiler bile çekilmeden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK'in afişleri kaldırıldı, proje tamamlandı sayıldı. 

Tüm şeritlerde ve tüm yönlerde sıkıntı yaratan yol, U dönüşü yapan sürücülerin karşı istikamete gitmek istemeleri sebebiyle 3 şeride de tehlike oluştururken, özellikle Döşemealtı istikametine gidişte sağ şeritten giden araçlar sürücülerine yolun hiç bir şekile uyarıcı levha olmadan bölünmesi sebebiyle hem tehlike oluşturuyor hem de özellikle mesai saatleri bitiminde çift şerit trafik oluşturarak trafiği kilitliyor. Yolun her iki istikametinde de şerit çizgileri olmaması sürücülerin istemsiz aracını diğer şeritteki aracın üzerine kırmasına neden oluyor. 


ANTALYA EMNİYETİ NEDEN GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMIYOR ! 

Söz konusu yolda, her iki yöne de radar koyarak varlığını vatandaşa ceza olarak hissettiren Antalya Emniyeti, önceliği olan sürücü güvenliği ve yol emniyetini almıyor, aylardır gerekli yaptırımı uygulamıyor. 


YOLU KULLANAN DEVLET BÜYÜKLERİ DE Mİ GÖRMÜYOR ?

Suryapı Kavşağı'nın Antalya'nın girişi - çıkışı konumunda olması sebebiyle, Antalya'ya gelen ve giden Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu gibi devlet büyüklerimizin yanında siyasi parti liderleri Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener de bu yolu kullanıyor. Vatandaşlar yolun aylardır böyle bırakılmasına isyan ederken, hadi Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı görmüyor, hadi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek görmüyor, Antalya'ya gelen onlarca siyasetçi, devlet büyükleri de mi görmüyor şeklinde tepki gösterdi. 


2022.08.20 14:53:20

Yorum Yap