SON DAKİKA

logo

Altınbeşik Mağarası Yolu Yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İbradı Ürünlü Mahallesi’nde bulunan yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Altınbeşik mağarası yolunu yeniliyor. Dar ve tehlike arz eden 5 km’lik yol düzenleme çalışmalarıyla güvenli ve konforlu hale gelecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kırsaldaki hizmet seferberliği sürüyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsal bölgelerin konforlu ve güvenli bir ulaşım hizmeti alabilmesi için Antalya’nın dört bir yanında yol ve asfalt çalışması yürütüyor.

Sert kayalar kırılıyor yol açılıyor

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Türkiye’nin en büyük, Dünyanın 3. büyük yer altı gölüne sahip Altınbeşik Mağarası’na ulaşımın daha kolay hale getirilmesi için çalışma başlatıldı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı alt yapı ekipleri, 5 km uzunluğunda olan Altınbeşik Mağarası yolunun dar ve tehlikeli olan bölümlerinde kırıcı iş makineleriyle sert kayaları kırarak yolu daha geniş ve konforlu hale getiriyor. Başkan Danışmanı İsa Akdemir, İbradı İlçesi Ürünlü Mahallesi’ne giderek çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

 

2019.03.27 09:15:29

Yorum Yap