SON DAKİKA

logo

Cumhuriyetin 100. Yılına 123 Proje

Ahatlı bölgesinde hemşehrileri tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Hakan Tütüncü, “Cumhuriyetimizin 100. yılında 123 proje ile daha güzel bir Kepez meydana getireceğiz.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Kepez Belediye Başkan adayı HakanTütüncü, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Ahatlı bölgesindeki hemşehrileyle buluştu.  Kültür Mahallesi’ndeki bir işletmede bölge sakinleriyle Kepez’in gelecek hedeflerini konuşan Başkan Hakan Tütüncü, cadde gezisiyle de esnaf ve vatandaşlarla kucaklaştı.

Kültür Mahallesi’ndeki buluşmada bir konuşma yapan Başkan Tütüncü,

“Bugün yeni bir dönemin arifesindeyiz.Hem Büyükşehir Belediyemiz hem Kepez Belediyesi olarak biz çok daha güzel bir şehir ve gelecek hedefi ile çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu kapsamda yeni hedefler, yeni vizyonlar ve yeni projeler ortaya koyuyoruz.” İfadesini kullandı.

 

“70 proje vaat ettik, 103 proje yaptık”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel’in, yeni dönem için 359 proje, kendisinin ise 123 proje vaat ettiğini anımsatan Tütüncü, şunları söyledi:

“Bu projeleri hayata geçirdiğimiz zaman inşallah Kepez ve Antalya çok daha güzel hale gelecek. Biz bugüne kadar verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmiş ve vaatlerimizi de gerçekleştirmişiz.İlk dönemimde 41 proje demiştik ama 60'ın üzerinde projeyi hayata geçirdik. 2. dönemimde 70 proje vaat etmiştik.Bugün itibariyle 103 projeyi gerçekleştirmeyi başardık. Şimdi 3. dönemimiziçin 123 proje diyoruz.”

“Kepezli hemşehrilerime mahcup olmayacağım”

Başkan Hakan Tütüncü, seçim kampanyasına ‘123 proje ile hedef 2023’ ismini neden verildiğini de şu şekilde açıkladı: “Neden 123 proje? 1, 2ve 3. dönemimiz birleştiriyoruz ve 123 oluyor. 3. dönemimiz,

2023'ü de kapsayan bir zaman aralığına denk geliyor.  2023, Cumhuriyetin 100.yılı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti kurarken 100. yıl hedefleri koymuş ve 100 yıl içerisinde cumhuriyetin geleceği noktayı işaret etmişti.Dolayısıyla 2023, milletimiz için milli bir hedef haline geldi.

Cumhuriyetin 100. yılında daha güzel bir şehirde ve bir ülkede yaşamak hepimizin hakkı. O zaman biz de Cumhuriyetimizin 100. yılında 123 proje ile daha güzel bir Kepez meydana getirmek için gecemizi, gündüzümüze katmalıyız, dedik.  123 projemiz, 8 aylık bir yoğun bir gayretin, yüksek ufkun ürünü olarak ortaya çıktı. Bu projelerin hepsini tek tek gerçekleştireceğiz. Bundan önceKepezli hemşehrilerime nasıl mahcup olmadıysak;inşallah çok çalışacağız,gayret edeceğiz ve3. dönemimizde de Kepezlihemşehrilerimemahcup olmayacağız.Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.Hep birlikte ve hep beraber Cumhur ittifakının çatısı altında çalışmaya ve gayret etme ülkemizi ve milletimizi ve devletimizi yüceltmeye devam edeceğiz. “

 

Ahatlı bölgesinde Hakan Başkan sevgisi

Cumhur ittifakı adayı Hakan Tütüncü, daha sonra Ahatlı, Yeni Doğan ve Kültür mahallelerine sınır olan ve sık sık ziyaret ettiği Ulusoy Caddesi’ni gezdi. Gezi sırasında, bölge sakinleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Tütüncü, gezi boyunca karşılaştığı vatandaşların ellerini sıktı, hatırlarını sordu. Balkonlarından, evlerinin pencerelerinden kendisine sevgi gösterisinde bulunan hemşehrilerini selamlayan Tütüncü, karşılaştığı yaşlıların ellerini öptü, isteklerini dinledi.  Başkan Tütüncü, caddedeki tüm dükkanları da ziyaret ederek, esnafa bol kazançlar dileğinde bulundu. Tütüncü, cadde gezisinde karşılaştığı kadınlara da karanfil vererek, 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nü kutladı.

 

“Hakan Başkanla yeni hedeflere devam”

Bölge sakinleri, Başkan Hakan Tütüncü döneminde mülkiyet ve imar problemlerinin çözüldüğünü hatırlatarak, “Hakan Tütüncü döneminde tapularınızı aldıktan sonra gecekondularımızın yerine imara uygun modern konutlar inşa ettik. Başkanımız, üç mahallemizin tüm sokakların asfaltını, kaldırımını yaptı. Mahallelerimize doğalgazı getirdi. Elektrik iletim hatlarını, internet kablolarını yer altın aldırdı. Merkez Bankası, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, belediye kreşi, hasta konuk evi gibi yatırımlarla konutlarımızın, bölgemin değerini artırdı. Gönlümüze de yatırım yaptı. Sadece seçim döneminde değil, değişik zamanlarda Başkanımızla evlerimizde, sokaklarımızda, okulda, camide bir araya geldik. Hakan Başkanımızdan memnunuz ve Hakan Başkanla yeni hedeflere devam diyoruz.”

Cadde gezisine Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ferah Nur Ünal, Gençlik Kolları Başkanı Serhat Eyileten ile seçim kampanyasında görev alan Ak gönüllüler eşlik etti.

 

2019.03.12 11:55:24

Yorum Yap