SON DAKİKA

logo

Dülgeroğlu’na Davul Zurnalı Karşılama

Seçim çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Saklısu Mahallesi’ne yaptığı ziyarette vatandaşlar tarafından davul zurna ile karşılandı.

Mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Dülgeroğlu, mahalle de bulunan Lmyra Antik Kenti’nin tanıtımı için uluslar arası çalışma başlatacağının sözünü verdi.

Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarına durmadan devam ediyor. Finike’yi karış karış gezen Nail Dülgeroğlu, çalışmaları kapsamında sabah saatlerinde ilk olarak Turunçova Mahallesi’nde narenciye paketleme tesislerini gezerek başladı. Dülgeroğlu, daha sonra İskele Mahallesi’nde serada çalışan işçileri ziyaret ederek sohbet etti. Nail Dülgeroğlu, akşam saatlerinde ise, Dağdibi ve Saklısu Mahallesi’nde vatandaşlarla mahalle toplantısı gerçekleştirdi. Dülgeroğlu, Seçim Koordinasyon Merkezi’nde(SKM) kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet ederek gün içerisindeki çalışmalarını tamamladı.

“100 günlük süre istedi”

Mahalle toplantılarının ilkinde Dağdibi Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya gelen MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, mahalledeki sorunları bildiğini ve bu sorunları çözeceğini söyledi. Dülgeroğlu, belediyenin çok fazla borcunun olduğunu ve başkan seçilmesi halinde kendisine 100 günlük bir süre verilmesini istedi. Nail Dülgeroğlu, 100 gün içerisinde mahallenin küçük sorunlarını çözeceğini ve büyük sorunlar için yol haritası çizeceğini belirtti.

Dağdibi Mahallesi’nin ardından Saklısu Mahallesi’ne giden Nail Dülgeroğlu, davul zurna eşliğinde karşılandı. 445 seçmenin yer aldığı Saklısu Mahallesi’nde yapılan toplantıya yoğun katılım oldu. Sıcak ve güleryüzle karşılanan Dülgeroğlu, vatandaşların neredeyse tamamıyla tokalaştı.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, daha sonra seçim konuşmana geçti. Dülgeroğlu, “Mahallemizin bir çok sorunun olduğunu çok iyi biliyorum. Ben aday olmadan önce de bir çok kez mahallemizi gezerek, sizlerle bir araya geldim. 5 yıl önce seçimi kaybetmeme rağmen Finike’de bütün mahalleleri gezerek, sorunları tespit ettim. Bu mahallemizde mezarlık alanının dolu olduğunu biliyorum ve yeni bir mezarlık alanı için Büyükşehir Belediyemizle beraber çalışarak sorunu çözeceğiz. Yolların asfaltlanması için de gereken özveriyi yaparak bu sorunu da kimse merak etmesin çok rahat çözeriz” dedi.

“Lmyra’yı uluslar arası platforma taşıyacağız”

Mahalle de yer alan Lmyra Antik Kenti ile ilgili de konuşan Dülgeroğlu, “Mahallemizde tarihi çok eskiye dayanan çok güzel bir antik kentimiz var. Göreve gelirsek Lmyra Antik Kenti’nin tanıtımı için uluslar arası çalışma başlatacağız. Bir başka hayata geçireceğimiz proje ise, yılda bir kez bile olsa Yörük Şenliği düzenleyeceğiz. Bu şenliğimizde konserler ve bir çok eğlence olacak” diye konuştu.

“Finike’de hizmet yağmurunu başlatacağız”

Millet İttifakı Adayı Mustafa Geyikçi’nin kendi köyüne bir çeşme bile yapmadığını da sözlerine ekleyen Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sayın Geyikçi 20 yıl boyunca Finike’de siyasetin içindesin, gerek ilçe gerekse de il genel meclis üyesi olarak hep yer aldın. Sen kendi köyün Yazır Mahallesi’ne bir çeşme bile yapmadın. Şimdi çıkmış Finike’ye şunları, bunları yapacağım diyorsun. Ey Mustafa Geyikçi, sen kendi köyüne bile bir çeşme yapmamışken, bu halkın karşısına nasıl çıkıpta vaatlerde bulunuyorsun. Finikeli hemşerilerim, bunları çok iyi görüyor. Sen kimi kandırıyorsun. Finike ikinci kez bir acemiye teslim edilemez, ben bilgim, birikimin ve tecrübemle karşınızdayım. Sizlerin desteğiyle inşallah 31 Mart akşamı göreve gelerek Finike’de hizmet yağmurunu başlatacağız.”

2019.03.12 10:17:44

Yorum Yap