SON DAKİKA

logo

Tütüncü Kitap Fuarında Söyleşiye Katıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu yıl çevreci teması ile kapıları açan 2. Kepez Kitap Fuarı’nda ünlü gazeteci, yazar ve televizyoncu Mesut Yar ile Kürşat Başar’ın söyleşi konuğu oldu. Tütüncü, ‘50 liralık kitap alana 1 portakal fidanı projesiyle’ Başar ve Yar’dan övgüler aldı.

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği Kepez Kitap Fuarı, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde her gün onlarca yazarı hayranlarıyla buluşturuyor. Bu yıl çevre teması ile kapılarını açan 2. Kepez Kitap Fuarı’nda ünlü gazeteci, yazar ve televizyoncu Mesut Yar ile Kürşat Başar’da hayranları ile bir araya geldi. Mesut Yar ve Kürşat Başar’ın söyleşi konuğu da Kepez Kitap Fuarı’nın ev sahibi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. Başkan Tütüncü, Kepez Kitap fuarının doğuşunu, fuarın temasını, hedeflerini ve çevreci projelerine değindi. Ünlü gazeteci, yazar ve televizyoncu Başar ve Yar ile birlikte yaklaşık 1 saat boyunca söyleşi yapan Başkan Tütüncü, fuardan 50 liralık kitap alan adına dikilecek 1 portakal ağacı ve oluşturulacak portakal bahçesi projesini anlattı. 

 

Portakal fidanları hazır

 

Kitap alanların kayıtlarını alacaklarını açıklayan Tütüncü, “Atatürk Mahallesi’nde yaklaşık 12 bin metrekarelik yeşil alanımızı portakal bahçesi kurulumu için değerlendireceğiz. Fuar sonrası portakal ağaçlarının dikimi gerçekleşecek ve önlerinde isimlerinin yazılacağı portakal fidanı görselleriyle elektronik posta adreslerine bilgilendirme mesajı atılacak. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarına etiketlenecek olan proje için portakal fidanlarımız hazırlandı ve kitapseverleri bekliyor” diye konuştu.

 

Botanik parkı anlattı

 

DokumaPark bünyesinde portakal, zeytin ve nar bahçeleri ile botanik park oluşturulması projesine de değinen Tütüncü, kendi dönemlerinde Antalya’ya kazandırdıkları temalı parklar ile kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı artışında rekor kırıldığını da vurguladı. Kepez’in imarını yaparken yeşil alalara dikkat ettiklerini vurgulayan Tütüncü, bu çevreci anlayışlarını kitap fuarına da yansıttıklarını söyledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gazeteci, yazar ve televizyoncu Mesut Yar ve Kürşat Başar ile yaptığı söyleşide 50 liralık kitap alana 1 portakal fidanı projesiyle övgü aldı. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde ikincisi düzenlenen Kepez Kitap Fuarı bünyesindeki söyleşiyi, yaklaşık 500 kitapsever izledi. Geçen Cuma günü açılışı yapılan, 200’ün üzerinde yayınevi ile 150’nin üzerinde imza günü ve söyleşi gerçekleştirilecek fuara, bu yıl 500 bin ziyaretçi bekleniyor. Kepez Kitap Fuarını, geçen yıl 380 bin kitapsever ziyaret etmişti.

 

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

 

2019.03.11 12:52:18

Yorum Yap