SON DAKİKA

logo

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN 8 MART’A ÖZEL SERGİ

Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kültür Merkezi’nde özel bir sergi düzenliyor. 8 Mart Cuma günü saat 11.30’da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından açılışı gerçekleştirilecek “Alanya Belediyesi Dünya Kadınlar Günü Sergisi”nde, bir birinden değerli el emeği göz nuru eserler görücüye çıkacak.

“SANATIN FARKLI DALLARINDA KADIN DOKUNUŞLARI”

“Sanatın Farklı Dallarında Kadın Dokunuşları” ana fikrinden yola çıkılarak organize edilen bu sergide; ebru sanatından cam sanatına, katı’ sanatından ipek- kozası ve el işi ürünlere kadar pek çok eser sergilenecek.

 BAŞKAN YÜCEL, VATANDAŞLARI SERGİYE DAVET ETTİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenecek etkinliklere vatandaşları davet etti.

Başkan Yücel, “Türk kadınlarının yanısıra dünyanın farklı ülkelerinden gelip ilçemizde bizimle yaşayan kadınlarımızın eserleri de bu sergide yeralacak. Kadınlar Günü’nün bahar ayının ilk günlerine gelmesi sebebiyle de tema olarak “Çiçek” fikri benimsendi. Bu temadan hareketle farklı sanat dallarında ortaya konan eserler, 8-10 Mart tarihleri arasında Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır” dedi.

 ALANYALI HANIMLARDAN ZEYBEK

Ayrıca serginin açılış seremosindeAlanya’lı hanımlar zeybek oynarken Litvanyalı Hanımlar ise müzik gösterisi yapacak.

8 Mart Cuma günü saat 11.30’da açılacak sergi 11 Mart Pazartesi gününe kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek.

 

 

Bilgi için:

Tunç ÜNLÜ

Alanya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

tuncunlu@alanya.bel.tr

 

 

2019.03.04 14:01:28

Yorum Yap