SON DAKİKA

logo

Kepez’de Dönemin Son Meclisi Müjdeyle Kapandı

Kepez Belediye Meclisinin, bu dönemin son oturumunda Varsak bölgesinde 7 mahallede inşaat m2’lerini artıran plan notu oybirliği ile kabul edildi.

Kepez Belediyesi Meclisi, 23’ü yazılı, 3’ü önerge olmak üzere 26 gündemin olduğu Mart ayı olağan toplantısını yaparak, 2014-2019 çalışma dönemini tamamladı.
Kepez Belediye Meclisi, bu dönemin son oturumu olan 55. toplantısında ilçe sakinlerinin taleplerini karşılayan ve ilçenin şehirleşmesinin önünü açan önemli kararlara imza attı.
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti, MHP ve CHP grup sözcüleri, meclis üyelerinden helallik istedi.

“Sevgi ve saygı üreten bir meclis olduk”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, meclisin 2014-2019 çalışma dönemini tamamlanması dolayısıyla şu değerlendirmeyi yaptı: “2014’te başladığımız dönemimizi, Mart ayı meclis toplantımızla tamamladık. Son derece güzel, anlamlı, önemli ve büyük işlere imza attık. İktidarıyla, muhalefetiyle birlikte hemşehrilerimizin menfaatini düşünen, Kepezliler kazansın anlamında gayret gösteren; sevgi ve saygı üreten bir meclis olduk. Meclisimizin aldığı kararla idarenin de önünü açtı. Meclis oturumlarında yaptığım konuşmalarda derleyici, toparlayıcı olmayı, birlik ve beraberliğe vurgu yapmayı hep önemsedim. Meclis üyelerimiz arasında en ufak bir sürtüşme bizi çok üzerdi. Bu nedenle son derece naif, gergin olmayan, günlük siyasetin çekişmelerinden uzak duran bir meclis yapısını hayal ettik. Meclis başkanı olarak bu görevi sürdürdüğüm sürece bu şekilde bir yönetim biçimini temel ilke ve temel prensip olarak kabul ettim. 

“Mecliste birbirimize yarın utanacağımız cümleler kurmadık”
Bugün birbirimizin yüzüne mecliste bakarken, yarın utanacağımız cümleleri kurmamalıyız, diye düşündük. Birlikte hüzünlendik, sevindik, eğlendik, güldük.  Acıyı da, sevinci de, iyiyi de ve kötüyü de paylaşmayı bildik.
Bazı meclis üyesi arkadaşlarımız yeni dönem için listelerde yer aldılar. Bazı arkadaşlarımız ise müsaade istediler. Aday listesinde yer alan arkadaşlarımıza seçimlerde güzel bir kampanya dönemi; gelecek dönem mecliste olmayacak arkadaşlarımıza da hayatta başarılar diliyorum.

“Hesabını veremeyeceğimiz bir karara imza atmadık”
Kepez Belediye Meclisi’nin bir döneminde yer almak hepimiz için şeref olacak. Ne mutlu bize ki, 5 yıllık zaman içerisinde utanacağımız, sıkılacağımız, yarın öteki gün hesabını veremeyeceğimiz herhangi bir karara imza atmadık. 10 yıldır belediye başkanıyım. Bugüne kadar almış olduğumuz hiçbir meclis kararından dolayı sarı zarflarla karşı karşıya kalmadık. Herhangi bir yargılamanın içerisinde olmadık. Herhangi bir maddi yatırımla karşılaşmadık. Herhangi bir zimmet de bize doğmadı. Bunlar bizim için büyük bir mutluluk vesilesidir.

“Geleceğe umutla bakan bir Kepez var”

Şehirleşmenin önünü açacak kararlar aldık. Yarın, öteki gün aldığımız bu kararlarla iftihar edeceğiz. Meclis olarak Kepez’in mülkiyet sorunları başta olmak üzere yıllarca çözüm bekleyen, hemşehrilerimizin özlemle beklediği birçok hizmeti yapabilmiş olmanın, birçok sorunu ortadan kaldırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Kepez, Cumhuriyetin 100 yıl hedeflerini gerçekleştirmiş bir Türkiye’de, kendi hedeflerini gerçekleştirmiş, geleceğe umutla, güvenle bakan Antalya’nın bir ilçesi olacak.
2009’da göreve devraldığımız günden bugüne baktığımız zaman dezavantajlarını bir kenara bırakmış, kendi potansiyelini keşfetmiş, kendine olan özgüvenini yükseltmiş ve bu özgüvenle geleceğe umutla bakan bir Kepez var.

“İftihar edeceğimiz birçok kararı geleceğe miras bıraktık”

Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Tüm meclis üyelerimiz, inanıyorum ki, 2014-2019 yılları arasını hayatlarının en güzel yerine yazacaklar. Övüneceğimiz, iftihar edeceğimiz, bu da bizim eserimiz diyeceğimiz birçok kararı kuşaklara miras olarak bırakacağız.”

Varsak’ın doğu yakasının talebi meclisten geçti
Kepez Belediye Meclisi, bu dönemin son meclis toplantısında Varsak Süleyman Demirel Bulvarı’nın doğu yakasındaki 7 mahallenin,  inşaat m2’lerini artırılması talebini karşılayacak olan kararı da aldı. Süleyman Demirel Bulvarı’nın doğusu kapsamında yer alan 11000 ölçekli uygulama imar planına, inşaat m2’lerini artıracak olan plan notunun eklenmesi oybirliği ile meclisten geçti. Plan notu, Ayanoğlu, Altıayak, Varsak Esentepe, Şelale, Demirel, Varsak Menderes ve Zeytinlik mahallelerini kapsıyor.  

“Son dakikaya kadar hizmet yapmakla yükümlüyüm”
Kararın ilgili mahallelerde imara uygun şehirleşmenin önünü açacağına işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, CHP grubunun plan notunu neden son meclis toplantısına getirdiniz, eleştirisine de şu cevabı verdi: “Benim dönemim hala devam ediyor. Ben son dakikaya kadar belediye başkanlığımı sürdürmekle, hemşehrilerime hizmet götürmekle yükümlüyüm.  Necip Fazıl, “Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! Eski çınar şimdi Noel ağacı; Dallarda iğreti yaprak utansın!Ustada kalırsa bu öksüz yapı, Onu sürdürmeyen çırak utansın!” Biz bu anlayışla hareket ediyoruz.”

Mısır Çarşısı’na ASAT veznesi
Kepez Belediyesi Meclisi, belediyenin taşınmazı olan Mısır Çarşısı’ndaki 3 dükkânı, vezne ve abone hizmetleri vermek amacıyla Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT)’a 10 yıllığına tahsil edilmesi talebini de oy birliğe ile uygun buldu.
İşbirliği protokolü kapsamında Mısır Çarşısı’ndaki 1 dükkânın da Türk Kızılay Derneği Kepez Şubesi’ne tahsis edilmesi de meclisten geçti.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanmasının ardından Başkan Tütüncü, meclis üyeleriyle anı fotoğrafı çekildi.

Meclis toplantısının sona ermesinin ardından Varsak sakinleri, plan notu çalışmasından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşükkür etti.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

2019.03.04 13:20:25

Yorum Yap