SON DAKİKA

logo

İzmir Şampiyonları

Muratpaşa Belediyespor, İzmir’de düzenlenen Ritmik Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda gençlerde takım halinde birinci olurken, takımın 14 yaşındaki sporcusu Victoria Sidovra da şampiyonada altın madalyaya ulaştı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Ritmik Cimnastik Kulüplerarası 2’nci Etap Türkiye Şampiyonası, 10 – 12 Mayıs tarihlerinde İzmir’de düzenlendi.

Muratpaşa, şampiyonanın gençler kategorisinde Victoria Sidorova, Işıl Alaş, İpek Gürses, Zeynep Öykü Yalpı, TuanaKüçük’ten oluşan takımla yarıştı. MuratpaşaBelediyespor, topladığı 286.500 puanla Beşiktaş, ÖDTÜ gibi zorlu rakipleri geride bırakarak İzmir’de düzenlenen şampiyonayı birinci sırada tamamladı. MuratpaşaBelediyespor’un 14 yaşındaki sporcusu VictroiaSidorova ise ip, top ve labut ve kurdele performanslarında topladığı 111.750 puanla genel tasnifte birinciliği elde etti. MuratpaşaBelediyespor şampiyonanın büyükler kategorisini ise 3’üncü sırada tamamlarken yıldızlarda ise 7’nci oldu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İzmir’den şampiyon dönen takımı elde ettiği başarı dolayısıyla kutladı. Muratpaşa’da her çocuğun istediği spor dalında temel eğitim almasını sağlayan bir modelle sportif çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Sporu geniş kitlelere ulaştırdığımız zaman başarılı çocuklarımızı keşfedebilir, potansiyeli açığa çıkarabilir duruma gelebiliyoruz” diye konuştu.

 

2019.05.14 14:18:16

Yorum Yap