SON DAKİKA

logo

Tütüncü Belediyeyi Mahallelere Getireceğiz

Yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştiren Başkan Hakan Tütüncü, “Yeni dönemde muhtarlarımızla daha çok bir araya geleceğiz. Problemleri yerelde çözeceğiz ve belediyeyi mahallelere götüreceğiz.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 68 mahalle muhtarıyla yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını yaptı. Belediye yemekhanesindeki toplantıda yeni dönemde mahallelerde yapılacak olan çalışmalar konuşuldu.
Başkan Hakan Tütüncü’nün ev sahipliği yaptığı toplantıya, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, belediye başkan yardımcıları, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile 68 mahalle muhtarı katıldı.
Başkan Tütüncü, seçilmelerinden dolayı kutladığı muhtarlara, başarılı bir çalışma dönemi diledi. 
Yeni dönemde de çiçek gibi işler yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Tütüncü, “1. dönemimizde iyi işler yaptık. 2. dönemimiz, 1. dönemize göre üzerine koyduğumuz daha bereketli bir dönem oldu. 3.dönemize de çok hızlı başladık. İnşallah yeni dönemimiz de çok bereketli olacak.” dedi 

“Kepez için gece-gündüz birlikte çalışacağız”
Tütüncü, yeni dönemde de muhtarlarla birlikte güzel işler yapmaya devam edeceklerine işaret ederek, katılımcılara şöyle seslendi: “Birbirimize saygı ve sevgide asla kusur etmemeye özen gösterelim. Seçimler geride kaldı. Bir siyasetçi, seçimde neticeyi aldığı andan itibaren 2 şey düşünmeli:  Birincisi; kampanya dönemini artık geride bırakmalı. Bize oy verenlerin de, bize oy vermeyenlerin de, bizim gibi düşünenlerin de, bizim gibi düşünmeyenlerin de seçilmiş muhtarıyız, belediye başkanıyız. İkincisi; önümüzdeki 5 yılda hemşerilerimize hizmet etmek için gecemizi-gündüzümüze katmak zorundayız. Bunu da birlikte, beraber yapacağız.”

“Kepez’in gelecek vizyonunu muhtarlarla gerçekleştireceğiz”
Kepez’in gelecek vizyonunu muhtarlarla gerçekleştireceklerini belirten Başkan Hakan Tütüncü; “Seçim kampanyası döneminde kimseyle uğraşmadım, kimseyi dilime dolamadım. Dilimize doladığımız şey, şehrin yeni hedefleriydi. Çünkü bizim Kepez ile ilgili bir gelecek projeksiyonumuz var. Dolayısıyla Kepez'le ilgili gelecek vizyonumuzu 68 mahallemizde gerçekleştirmek için muhtarlarımızın desteğine ihtiyacımız var.” ifadesini kullandı.

Güçlü belediye, güçlü muhtarlar
Başkan Tütüncü, konuşmasında muhtarlara şöyle seslendi: “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde birlikte mücadele edersek, birlikte problemlerin üzerine gidersek netice elde etme katsayımız daha da yükselecek ve gücümüz artacak. Birlikte, beraber hareket etmemiz çok önemli. Birlikte olursak güçlü oluruz. Birlikte olmazsak herkes kendi başının çaresine bakarsa iyi olmaz. Hep birlikte, hep beraber çalışalım, gayret gösterelim. Halkımızla kucaklaşalım, halkımızla gönül bağımızı güçlendirelim. Bilesiniz ki, güçlü belediye, güçlü muhtarları sonuçlar. Eğer bir yerde güçlü bir belediye idaresi ve belediye başkanı varsa orada güçlü muhtarlar olur.

Problemlere yerelde çözüm
Belediye ve muhtarlık organize şekilde çalışması gereken 2 yerel yönetim birimidir. Belediye ve muhtarlık insanın iki ayağı gibidir. İnsanın bir ayağı olmazsa yürüyemez. Muhtarlarımızla periyodik zamanlarda yaptığımız hizmet istişare toplantılarına yeni dönemde de devam ettireceğiz. Muhtarlarımızla daha çok bir araya geleceğiz. Problemleri yerelde, mahallede çözeceğiz. Belediyeyi mahallelere götüreceğiz. Muhtarlık ve belediyenin birlikte çalışmasının en önemli özelliklerinden birisi de şudur: Muhtar, belediye başkanının gören gözü, işiten kulağıdır. Mahallede hem belediyenin yaptıklarını vatandaşa anlatır, hem de vatandaşın taleplerini belediye idaresine getirir.”

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

2019.05.03 09:57:16

Yorum Yap