SON DAKİKA

logo

ASAT’tan Aksu’da Alt Yapı Atağı

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Aksu’da içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon başta olmak üzere 5 yılda yaklaşık 32 milyon liralık yatırım yaptı. Macun mahallesini ilk kez kanalizasyon ile tanıştıran ASAT, Macun Dere’sinin koku sorununu tarihe gömdü.

 

Büyükşehir Yasası ile ilçelerin biriken alt yapı sorunlarını çözmek için düğmeye basan ASAT, Aksu’da hız kesmedi. Başkan Menderes Türel’in göreve gelmesiyle, ilçenin yıllardır süregelen ve çözümsüz sanılan alt yapı sorunları, bir bir çözüldü. Aksu halkına kesintisiz ve yeterli su sağlamak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren ASAT ekipleri, 35 mahallede toplam 98 bin 500 metre içme suyu şebekesi imalatı gerçekleştirdi. İlçe halkının içme suyu sorununu çözen projelerin yatırım maliyeti 8 milyon lirayı aştı.

Kanalizasyon ve yağmursuyu

ASAT Aksu Macun Mahallesi’ni ilk kez kanalizasyon hattıyla buluşturdu. Bu çalışmalar kapsamında ilk etapta 7 bin metre kanalizasyon hattı döşendi. Bölgedeki altyapı sorununa çözüm getirecek kanalizasyon çalışmalarında ikinci etap hazırlıkları da devam ediyor. İkinci etapta 15 bin metrelik kanalizasyon şebeke ve kolektör hattı imal edilecek. Devam eden çalışmalarla birlikte Aksu, toplamda 25 bin metre kanalizasyon altyapısına kavuşmuş olacak.

Macun artık kokmuyor

Aksu’da 30 yıldır yılan hikâyesine dönen Macun Deresi ıslah ve yağmur suyu çalışmaları da Başkan Menderes Türel’in talimatıyla tamamlandı. Bir zamanlar kokudan geçilmeyen, ilçenin kangren haline gelen Macun Deresi sorunu 20 Milyon TL’lik yatırım ile çözüldü. 5 yılda Aksu’da içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu için toplam 31 milyon 982 bin liralık yatırım yapan ASAT'ın çalışmaları ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

 

2018.12.26 13:59:32

Yorum Yap