SON DAKİKA

logo

Tütüncü’den Kepezli Hanımlara Müjdeler!

Kadınlar buluşmasına katılan ve müjde üstüne müjde veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Kepez güçlü ve mutlu kadınların şehri olsun istiyoruz.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her ay Kepezli hanımları bir araya getiren kadınlar buluşmasına katıldı. Kepezli hanımların Şoförler Odası Düğün Salonu’ndaki keyifli saatlerine ortak olan Başkan Tütüncü, yeni müjdeler verdi. Dokuma Park’ta açtıkları kadınlar el emeği çarşısının bir benzerini batı mahallelerinde de açacaklarını duyuran Tütüncü, ev hanımlarının pazar alanlarına ulaşımını kolaylaştırmak için Ocak ayından itibaren ücretsiz servis imkanı da sunacaklarını söyledi.

 

Kadın kooperatiflerine destek

 

Meslek edindirme kurslarının ve bu kurslara katılım sayısının arttığını belirten Tütüncü, kadınların öğrendiği sanatı ev ekonomilerine kazandırabilmeleri için DokumaPark’ta çarşı kurduklarını hatırlattı. Üreten kadınların daha da nitelikli ortamlarda ev ekonomilerine katkıda bulunmasını sağlayacak, yeni el emeği çarşılarının yakında hizmete gireceğini vurgulayan Tütüncü, “Önümüzdeki süreçte çalışan hanımlarımızın sayısını arttırmak için hanım kooperatifleri kuracak ablalarımıza rehberlik ve destek hizmetleri de vereceğiz” dedi.

 

BSM memnun edici

 

Hanımlara yönelik 7 noktada sabah sporu yapma imkanı getirdiklerini de hatırlan Tütüncü, yeni yılda Yenidoğan Mahallesi’nde yeni bir salon daha kuracakları müjdesini de verdi. Belediyesinin kadınların yönelik hizmetleri arasında en memnun edici hizmetin Belediye Sağlık Merkezi (BSM) olduğunu belirten Tütüncü, kadın doğum ve çocuk hekimlerinin göreve başladığını söyledi. “Kepez güçlü ve mutlu kadınların şehri olsun istiyoruz.” diyerek sözlerine devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “ Kadınlarımız için farklı ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

2018.12.26 12:55:45

Yorum Yap