SON DAKİKA

logo

Terör Saldırısında Yıkılan Evi Başkan Gül Onartacak

Zeytin Dalı harekâtı sırasında, teröristlerce Afrin’den atılan roket, Reyhanlı ilçesindeki Avlar ailesinin evine isabet etmiş ve evde uyuyan 17 yaşındaki Fatma Avlar şehit olmuştu. Saldırıda Avlar ailesinin konutu da kullanılamaz hale gelmişti. Yaslı ailenin acısını paylaşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül yıkılan evi yeniden inşa ettirerek aileye teslim edecek.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı harekâtını yürüttüğü sırada, 31 Ocak 2018 tarihinde PYD/PKK terör örgütlerince Afrin’den atılan roket, Hatay ili Reyhanlı ilçesi Gültepe Mahallesi’nde ikamet eden Avlar ailesinin evine isabet etmişti. Saldırıda evde uyuyan 17 yaşındaki Fatma Avlar şehit olurken konut da kullanılamaz hale gelmişti.

Teröristlerce katledilen Fatma Avlar’ın babası Ahmet Avlar ile annesi Döne Avlar’ın acısını paylaşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, yaslı ailenin yıkılan evinin tadilatını üstlendi. Başkan Gül’ün kendi imkânlarıyla yaptıracağı tadilat sonrası konut Avlar ailesine teslim edilecek.

Başkan Gül, “Bu elim olay PKK/PYD’li teröristlerin vahşi yüzünü bir kez daha ortaya sermiştir. Bu vesile ile terörü bir kez daha lanetliyorum. Kaybettiğimiz kızımız için çok üzüldük ve ailenin acısını paylaşıyoruz. Avlar ailesinin evini yenilemek için bölgedeki bir müteahhit ile sözleşme imzaladık. İnşallah bir ay içinde tüm işlemleri tamamlayarak konutu teslim etmek üzere Reyhanlı’ya gideceğim. Avlar ailesi bir kez daha başsağlığı ve sabırlar dilerken şehit olan kızımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu.

 

2018.12.24 10:40:32

Yorum Yap