SON DAKİKA

logo

Döşemealtı'nda "Yol" Hamlesi

701 kilometrekarelik yüzölçümüyle Antalya'nın en büyük merkez ilçesi konumundaki Döşemealtı'nda tam anlamıyla yol seferberliği sürüyor. Son 4.5 yılda 600 Km’nin üzerinde yeni yol açan Döşemealtı Belediyesi, Çıplaklı Mahallesi'nde imar planlamalarında olmasına karşın bugüne kadar açılamayan yolları vatandaşların hizmetine açmak için aralıksız çalışıyor.

Sınırları Kepez-Varyantdan başlayıp Burdur’un Bucak sınırına kadar devam eden Döşemealtı İlçesi’nde yol seferberliği sürüyor. Döşemealtı Belediyesi, bir taraftan bozulan yolların bakım, onarım ve asfalt yamasını yaparken diğer yandan da imar planlamalarında olmasına karşın bugüne kadar açılamayan yolları açmak için yoğun mesai harcıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çıplaklı Mahallesi Akkale mevkinde imar planlamalarında olmasına karşın bugüne kadar açılamayan yolları açmaya başladı. Vatandaşların talebi doğrultusunda başlatılan çalışmalar kapsamında Akkale Caddesi'nin bir kısmı, imar planında olması gereken yerine alınıp, 20 metrelik yol açıldı. 2013 Sokak 15'lik, 2116 Sokak 12'lik, Göktürk Caddesi de 20 metrelik yol haline getirildi. 2002, 2230 ve 2104 Sokakların imar planında yer alan yolları açıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yollar stabilize hale getirilecek

Vatandaşların talepleri noktasında ilk sıralarda yer alan yol konusuna büyük önem verdiğini dile getiren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, "Sınırlarımız yeni Büyükşehir yasasındansonra 224 kilometrekareden 701 kilometre kareye çıktı. Beraberinde ihtiyaçlar da önemli oranda arttı. Bunların başında da yeni yol ihtiyacı geliyor. Yol ile ilgili projelerimizi günü kurtarmaya yönelik değil ilçemizin 40-50 yıl sonrasını da göz önüne alarak değerlendirmeye özen gösteriyoruz” dedi.

 

2018.12.13 10:45:23

Yorum Yap