SON DAKİKA

logo

Başkan Uysal, Biletlerini Aldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde 27 Aralık’a kadar devam edecek “Muratpaşa’da Sanat Var” konserleri için biletlerini belediye fuayesinde kurulan stanttan satın aldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Kerem Görsev, Dilek Türkan, Cihat Aşkın, İdil Biret, AyşeDenizGökçin, Şefika Kutluer gibi isimlerle yaklaşık 1 ay boyunca devam edecek müzik yolculuğu başlıyor. Biletleri Türkan Şoray Kültür Merkezi gişesi, Turunç Masa ve www.biletantalya.com üzerinden satılan “Muratpaşa’da Sanat Var” konserleri için Başkan Uysal da yerini ayırttı. Başkan Uysal, belediye girişinde yer alan stanttan yaklaşık 1 ayda gerçekleştirilecek 9 konsere ailesi için biletleri satın aldı.

Başkan Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin Antalya’da sanatın her dalı için önemli bir buluşma mekanı haline getirmekte kararlı olduklarını söyledi. Bu konserler dizisinin bunun ilk adımı olduğunu ve Aralık ayında önemli birkaç resim sergisini de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluşturacakları müjdesini veren Başkan Uysal,  şunları söyledi:

“Türkan Şoray Kültür Merkezi, gerek mimarisi gerekse üstlendiği toplumsal rol itibariyle bir anlayışın temsilcisi olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz. Opera binaların kapatıldığı yerine AVM tarzı dev yapıların inşa edildiği, sanatın toplumsal bağlarının kopartıldığı bir dönemde Türkan Şoray Kültür Merkezi, Muratpaşa’da hayata geçirdiğimiz belediyeciliğinin estetikle, sanatla, insanların duygu dünyasıyla bağını kuran bir merkez olarak faaliyete geçti. Açılışında Sayın Türkan Şoray’ın gözyaşları işte bu bağın nasıl yeniden kurulduğu göstergesidir. Antalya, artık yeni programlarını merakla bekleyeceği bir kültür merkezine kavuştu. Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun.”   

2018.11.29 13:02:33

Yorum Yap