SON DAKİKA

logo

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN MECLİS ÜYELERİNİ TANITTI

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, belediye meclis üyesi adaylarını, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısıyla basına tanıttı.

Side Liman Restoran’da düzenlenen toplantıya İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal, İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, CHP ve İYİ Parti İlçe yönetimleri, kadın kolları, gençlik kolları, seçim komiteleri ve basın mensupları  katıldı. Başkan Sözen, Türk Bayrağı, Ulu Önder Atatürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in resimlerinin bulunduğu büyük bir pano önünde CHP ve İyi Partili meclis üyeleriyle bir arada kendileri için hazırlanan masada oturdu.

 AÇILIŞ KONUŞMASI İLÇE BAŞKANLARINDAN

Toplantıda ilk konuşmayı yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, “Geleceğe Atatürk İlkelerine değer veren bir parti olarak ülkemizin geleceği için güzel bir seçim yaşayacağımıza inanıyorum. Millet İttifakı Başkan Adayı Şükrü Sözen ile birlikte ortak olarak hareket ederek başaracağımıza inanıyorum” dedi. Toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ise, “2 aydır seçim çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hepimiz yol arkadaşıyız. Birlik ve dayanışma sergileyerek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gördüğünüz gibi meclis kadrolarımız da hazır. Biz Başkanımız Şükrü Sözen’e ve meclis kadromuza güveniyoruz. El ele başaracağımıza inanıyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

 TUĞBA VURAL; “İKTİDAR TEFLON TAVA GİBİ”

İlçe başkanlarından sonra söz alan İyi Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal ise, “Böylesi güzel bir kahvaltıyı organize eden Başkanımız Şükrü Sözen’e çok teşekkür ediyorum. Hepimiz ortak bir yola çıktık. 31 Mart’ta Millet İttifakı Antalya’da ve Türkiye’de büyük bir başarıyla sandıktan çıkacaktır. 24 Haziran seçimlerinde ülkenin beka, ekonomi sorunları var dediler. Ekonomiyi uçuracağız dediler.Uçurdukları maalesef ki, zamlar oldu. İktidarın yandaşları Bakanları tamamen iktidar partisinin akrabalarından seçildi. Bakan Berat Albayrak ne zaman ağzını açsa, TL Suudi Arabistan parası karşısında bile değer kaybediyor. Belediyecilikten bahsediliyor,“Betonlaşmaya son. Yeşil belediyecilik. Artık ağaç dikeceğiz” diyorlar ama Sorgun Ormanı’nı ranta kurban verip Türkbeleni’ni betonlaştırıyorlar. Hepinizi Sorgun Ormanı’nın katledilmesine izin vermeyelim Manavgatlı hemşerilerimi desteğe çağırıyorum. İlk parsel kesilmiş vaziyette, fakat ikinci parselin kesimine seçimden sonra başlanacak diye bekleyip göreceğiz. Teflon tava gibi iktidarımız var. Ne üzerine atsanız yapışmıyor. Fetö’yü kendilerinden başka herkese yapıştırdılar. Evetyasama yılının başında Fetö’nün siyasi ayağını araştıralım dedik, ama maalesef AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. ‘Açılım’ diyenler şimdilerde hepimizi HDP ile ortaklıkla suçladı. İktidar partisi bayağı bi telaşlandı. Bizim işimiz hizmet diyorlar. Antalya’da şu kadar yatırım yaptık diyorlar. Hesaplar yapıyorlar. 5 yıllık bütçeleri bunların yarısını bile karşılamıyor. Türk milleti iyi yönetilmeyi hak ediyor. Bizim ittifakımız milletimizle. Bizim milletimizden başka kimseye verilecek hiçbir hesabımız yoktur. Biz milletin yüzüne kapanan kapıları elimizi kesseler kolumuzla, dizimizi kesseler dirseğimizle açmaya geliyoruz. Biz ‘korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ deyip arkasından al sancağı korumak için varlığım Türk varlığına armağan olsun demeye geliyoruz. Biz cesur ve iyi insanlarız. Bizim bir tek verilecek hesabımız allaha ve milletedir. Biz öyle bir milletiz ki. Nene hatun da biziz, Kerbela’da şehit düşen Hüseyin de biziz. Biz öyle bir milletiz ki adalet dendiğinde hz. Ömer de biziz, cesaret dendiğinde bombanın üstüne yatan Ahmet Alp de biziz. Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen Mustafa Kemal Atatürk de biziz. Çağ açan Fatih de biziz, Bismillah’tan yola çıkarız ya İstiklal ya ölümden son noktayı koyarız. Tanrı dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslümanız. Kadınımız vatan, erkeğimiz devlettir. Türk milliyetçisiyiz 5 bin yıllık millet olduğumuzu unutmuyoruz. Ve unutturmayacağız diyorum. Biz yaparsak birlikte yaparız diyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ayrıca verdikleri desteklerden dolayı tüm partililere, halkımıza teşekkür ediyorum.

 SÖZEN; “KALPLERİMİZ RUHLARIMIZ BİRLEŞİYOR”

Millet İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen ise, “Önümüzde son derece önemli bir seçim var. Sadece yerel seçim olarak değerlendirilmemeli.Bu ülkenin geleceğinin bir nebze sorgulandığı, yaşam standardımızın konuşulduğu bir seçim. Herkesin oyunun farkına varması gerektiğini düşünüyorum. Bu gün hepimiz aynı duygular içindeyiz ki Manavgat’ın ve ülkemizin geleceği için bir aradayız. Aynı noktada beyinlerimiz, ruhlarımız kalplerimiz birleşiyor. Sayın genel başkanlar bazında ve yönetimler bazında bu süreye koydukları birliktelikten dolayı teşekkür ediyorum. Manavgat, Antalya İYİ parti yönetimine sağduyulu duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum.

 TOPLUMUN GELECEĞİ İÇİN SORUMLUUK ALIYORUZ

Yerel yönetimler, insana dokunduğunuz, insan hayatına etki koyduğunuz yerler. Sıradan belediyecilik yapmıyorsanız eğer, insan odaklı projelerle, insanların iyisinde kötüsünde orada olmak istiyorsanız eğer, neden orda olduğunuzun bilincindeyseniz insana siyasetin ötesinde dokunacağınız en özel yerlerdir yerel yönetimler. Bizler de ülke insanının neyin içinde olduğunu, yaşam standartlarının ne kadar hak edilmeyen ölçekte olduğunu bildiğimiz için hepimiz siyasetin içindeyiz. Hepimiz bu toplumun geleceği için sorumluluk alan, insanların yaşadığı sıkıntıyı yüreğinin en derininde hisseden insanlarız. Onun için bir aradayız. Ben sizlerle yol arkadaşlığı yapmaktan duyduğum gururu ifade ediyorum. Hem CHP, hem İYİ parti yöneticileri ve bu süre içinde bizler de varız diyen meclis üyesi adaylarımızı kutluyorum. Bu süreçte gerçek anlamda görev almak da cesaret süreci anlamına geldi. Basını da önemsiyoruz. Her zaman bizim yanımızda oldunuz. Bizler için kutsal bir görevi ifa ediyorsunuz. Ama görevini layıkıyla yapanlardan bahsediyorum. Bu mesleğin ne kadar özel bir meslek olduğunu, bu mesleği tehdit mekanizması olarak kullanmamanız gerektiğini bilen kardeşlerimden bahsediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız.

 ÇOK GÜZEL, GÜÇLÜ BİR EKİBİMİZ VAR

Yerel yönetimlerde sadece sizin birikiminiz bu süreçleri taşımaya yeterli olmuyor. Size inanan güvenen her birini ailenizin mensubu gibi değerlendirdiğiniz kadrolarla bu büyük sorumluluk taşınabiliyor. Sizin inandığınız ve aynı zamanda size inanan ekipleriniz varsa başarılı olabilirsiniz. Bu gün Şükrü SÖZEN son derece şanslı bir başkan. Her zaman güzel inançlı kadrolarla çalıştı. Bundan sonra da böyle olacak. Her biriyle gurur duyduğum çok güzel bir ekibimiz var. Bu toplumun değerlerini her zaman ön planda tutmuş, hiçbir zaman ailelerinden toplumdan utanacakları bir şeyleri olmayan, sorumluluk sahibi olan arkadaşlarımla yol arkadaşlığı yapıyoruz. Hepsi burada. Sizlere tanıtmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

 Daha sonra Başkan Şükrü Sözen, tek tek meclis üyelerini basına tanıttı. Ardından Apollon Tapınağında ve mekanda toplu fotoğraf çekimiyle program sonlandırıldı.

 

 

2019.02.26 11:14:46

Yorum Yap