SON DAKİKA

logo

Boğaçayı İlk Defa Kanoya Ev Sahipliği Yaptı

Antalya Boğaçayı tarihinde ilk kez su sporu Kano’ya ev sahipliği yaptı

Kano Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcuları ve Milli Takım sporcularımızın, katıldığı Deneme yarışlarını Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, vatandaşlarla birlikte izledi.

Boğaçayı’nda sporlarla ilgili her türlü aktivitenin yapılabileceğini aktaran Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Kano,kürek,yelken yapılabilir. Gençlerimizi Su sporlarını daha çok teşvik etmemiz gerekiyor.Burası özellikle kano, kürek ve yelken için çok güzel bir parkur,bundan sonra belki de uluslararası yarışmaların yapılabileceği, kano takımlarının yarışabileceği güzel bir pist oldu. Antalya yine değerleri arasına önemli bir eser kazandırmış oldu” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, “Boğaçayı’nın sportif etkinliklerle de canlanması en büyük hedeflerimizin içinde yer almaktaydı. Şimdi hedeflerimizden birini bugün gerçekleştirdik. Boğaçayı, Antalya'nın cennet köşesidir.Gecesi gündüzünden ayrı güzel. Çok yakın zaman içerisinde su ve ışık gösterilerinin yapıldığı bir eklentiyi de birkaç  ay içerisinde yapacaklarını”söyledi.

Deneme yarışlarının sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu Kano Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcuları ve Milli Takım sporcularıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

2019.02.25 15:09:21

Yorum Yap