SON DAKİKA

logo

Muratpaşa’da Her Gün Sevgililer Günü Tadında

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla, Varlık Pazar yerinde kurulan Sevginin El İzi Pazarı’nı ziyaret etti. Eşi Ümran Uysal’ın eşlik ettiği Başkan Uysal, pazarda kadınlarla birlikte tığ işi file ören Başkan Uysal, “Muratpaşa’mızda her günü Sevgililer günü gibi yaşıyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediyesi, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini aracısız olarak kent sakinleriyle buluşturduğu Varlık Kapalı Pazar yeri 14 Şubat Sevgililer Günü için çok farklı bir pazara ev sahipliği yapıyor. Sevginin El İzi Pazarı’nda kadınların evlerinde ya da kurdukları kooperatiflerde yaptığı kolyeden küpeye, amigurumi bebeklere, farklı tasarımlarda hediyelik eşyalara ve Anadolu motiflerinin modern bir tarzla yorumlandığı mefruşat ürünlerinesevgiliye en özel hediyeler yer alıyor.

Yarın sona erecek pazarı 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Başkan Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte ziyaret etti, stantları tek tek ziyaret edip el emeği göz nurunu ürünlerini satmak için pazara gelen kadınlarla sohbet etti. Başkan Uysal, tığ ve örgü şişiyle pazar filesinden alışveriş çantasına farklı tasarımlarda işler üreten kadınların da misafiri oldu. Başkan Uysal, burada, kadınların rehberliğinde tığla pazar filesi örmeye çalıştı. İlmekleri atarken zorlanan Başkan Uysal, vekaleti tığı ustalıkla kullanan eşine devretmek zorunda kaldı.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, herkesin 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlarken sevgiyle yoğrulanan, mayasında sevgi olan her işin muhakkak başarıyla sonuçlanacağını söyledi. Muratpaşa’da dünyada yaşanan aksine barışın, kardeşliğinin ve sevginin egemen olduğunu belirten Başkan Uysal, “Muratpaşa’mızda her günü Sevgililer günü gibi yaşıyoruz” dedi.

14 ÇİFTİN NİKAHI KIYILDI

Bununla birlikte Muratpaşa Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlilik yıldönümlerini unutulmaz kılmak isteyen 14 çiftin nikahı kıydı. Günün erken saatlerinden itibaren belediye ana hizmet binasında bulunan nikah salonunda gelen konuklar, dünya evine giren çiftlerle tatlı bir telaş yaşandı.

 

2019.02.14 13:52:37

Yorum Yap