SON DAKİKA

logo

Başkan Genç, Aşırı Yağış Alan Bölgelerde İnceleme Yaptı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ilçede etkili olan sağanak yağış ve şiddetli fırtına nedeniyle teyakkuz halinde olan belediye personeliyle birlikte mahalleleri gezdi.

Başkan Genç, Çığlık ve Yağca mahallelerinde yaz aylarında yapılan yağmur suyu açık drenaj hatlarını denetledi. Aşırı yağış nedeniyle her iki mahalleyi sular altında kalmaktan yapılan yağmur suyu drenaj hatları kurtarırken, yine dağlardan gelen yağmur suları nedeniyle kapanan Kuruçay bölgesinde de incelemeler yapan Başkan Genç, vatandaşlara çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yağış alan bölgelere yaz aylarında yağmur suyu açık drenaj hatları yapmıştı. Dün akşam saatlerinden beri devam eden yağış ve dağlardan gelen yağmur suları nedeniyle Çığlık ve Yağca mahalleleri sular altında kalmaktan drenaj hattı sayesinde kurtuldu. Bölgeyi denetleyen Belediye Başkanı Genç, drenaj hatlarının sorunsuz çalıştığını söyleyerek, “Bu yağış her iki mahallemizi sular altında bırakabilirdi. Daha önce yaptığımız fizibilite çalışması sonucu bölgeye iki ayrı açık drenaj hattı yaparak suyun tahliyesini sağadık” dedi.

Daha sonra dağlardan gelen yoğun yağmur sularının da etkisiyle kapanan Kuruçay’a giden Başkan Turgay Genç burada vatandaşlara çalışmalar hakkında bilgi verdi. Alınan önlemler sayesinde aşırı yağışa rağmen herhangi su bir su baskını sel ve benzeri afetin yaşanmadığını aktaran Belediye Başkanı Genç, ekiplerin hazır halde beklediğini söyledi.

Diğer taraftan şiddetli fırtına nedeniyle kopan ağaç dalları Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıldı.

 

2019.01.24 16:17:00

Yorum Yap