SON DAKİKA

logo

EĞİTİMİN ÇARPAN ETKİSİ

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün başlattığı eğitim seferberliği bölge sanayicisi ve personellerine hem maddi hem de manevi kazanç sağladı. Bu güne kadar gerçekleşen 183 eğitimde 6564 sertifika dağıtılırken söz konusu eğitimlerin bölge sanayicisine2 milyon 490 bin lira tasarruf sağladığı analiz edildi.

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün 2015 yılında başlattığı eğitim seferberliği bölge sanayicisi ve personellerine önemli katkılar sağladı. Bu güne kadar gerçekleştirilen 183 eğitim programının bölgeye sağladığı çarpan etkili toplam girdi tasarrufunun 2 milyon 490 bin TL olduğu analiz edildi. Programlara 222 firmadan katılım sağlanırken eğitimler sonunda toplam 6564 eğitim sertifikası dağıtıldı. Her eğitim sonunda katılımcıların memnuniyet durumunu anket yoluyla ölçen Bölge Müdürlüğü, yüzde 94’lük bir başarı yakaladı.

52 EĞİTİM FİRMASI GÖREV ALDI

Elli iki eğitim danışmanlık firmasının görev aldığı eğitim programları,iletişim olgusunun kuvvetlenmesine, katılımcıların talep ve önerilerini birebir olarak yetkililere iletmesineimkan sağladı. Ayrıca eğitim uygulamalarısırasındabölge firmalarının ortak sorunları masaya yatırılarak uzman eğitmenler tarafından çözüm önerileri getirildi.

EĞİTİM KONULARINI SANAYİCİ BELİRLEDİ

Eğitim içeriklerinin Bölge sanayicileri tarafından belirlendiğini aktaran Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Sanayicilerimiz hangi departman için ne tür bir eğitim istiyor, önce bunu tespit ettik. Anketler uyguladık ve bu anketlerden elde edilen veriler ışığında sanayicimizin ve çalışanlarının taleplerine cevap veren eğitim programları hazırladık. Başarının bilgiden ve bilgiyi doğru kullanmaktan geçtiğini biliyor, adımlarımızı bu yönde atıyoruz. Çünkü artık alın terinden ziyade akıl terinin daha kıymetli olduğu bir dönemdeyiz. İnsan kıymetlerimizi rasyonel bir şekilde planlamamız sanayimiz, ekonomimiz ve geleceğimiz için hayatidir. Doğru bilgiye sahip, bilgiyi doğru kullanabilen ekiplerin hem sektöre hem de ülke ekonomisine sağlayacağı katkılardan mahrum kalmamak için eğitime gereken desteği sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

2019.01.16 10:18:58

Yorum Yap