SON DAKİKA

logo

Tütüncü den Kadınlara Müjde Yağmuru

Biz en çok da hanımların belediyesiyiz.” diyen Başkan Hakan Tütüncü, yeni dönem için Kepezli hanımlara kooperatif, el emeği pazarı ve spor salonu müjdesi verdi.

Kepez Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nce, her ay bir mahallede düzenlenen kadınlar buluşmasının 2019 yılı ilk etkinliği Göçerler Mahallesi’nde yapıldı. Bir düğün salonunda gerçekleştirilen matinede Kepezli hanımlar, hareketli türküler eşliğinde doyasıya eğlendi.
Kepez Belediyesi, matineye gelen hanımlara ücretsiz göz muayenesi hizmeti de sundu. Belediyenin gezici sağlık tırında, bir göz doktoru ve sağlık çalışanları tarafından hanımlara göz muayenesi hizmeti verildi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de eşi Dr Ayşe Tütüncü ile etkinliğe katıldı. Kepezli hanımlarca yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada kadınlar buluşmasını kardeşlik ortamını artırabilmek ve hanımlar için eğlenebilecekleri bir sosyal ortam oluşturmak amacıyla düzenlediklerini belirtti.

Kepezli hanımlar 3 dönemi çok sevecek
“Biz en çok da hanımların belediyesiyiz.” diyen Başkan Tütüncü, 3. döneminde Kepezli kadınlara yönelik yapacakları projelerle ilgili de şunları söyledi:  “Hanımlara hizmet etmek birinci görevimiz. Kadın Koordinasyon Merkezimizi kurduk. Şimdi yeni projelerle geleceğe hazırlanıyoruz.  Yeni dönem; hanımların elinin daha çok şehre değdiği, hanımları mutlu edecek birçok projenin başladığı bir dönem olacak. Kepezli hanımlar, yeni dönemde aile bütçelerine doğrudan katkı sağlayacak projelerin olduğu, sağlık, eğitim ve spora kadar birçok alanda güzel bir Kepez’i yaşayacaklar.

Her bölgeye el emeği çarşısı
Önümüzdeki günlerde hanımlara yönelik projelerimizi açıklayacağız. 1. dönemimizin bir eseri olan AKMEK, (meslek ve sanat edindirme kursları) kursiyer hanımlarımızın öğrendikleri meslek ve sanatla aile bütçelerine katkı sağlamayı hedef alan sosyal belediyecilik projemizdi.  
AKMEK için DokumaPark içerisinde el emeği çarşısını açtık. Şimdi bir adım daha atıyoruz ve her bölgeye kadın emeği çarşıları açıyoruz.  Hanımlarımız, ürettikleri ürünleri bu pazarda doğrudan satabilecekler.

Kadınların kuracağı kooperatife tam destek
Türkiye’nin çok farklı yerlerinde hanımlar bir araya gelip kooperatifler kuruyor.  Kepez’de de hanımların bir araya gelerek, ürettiklerini, sanat eserlerini ve el becerilerini pazarlayabilmek amacıyla kuracakları kooperatiflerin tamamı belediyemiz Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından desteklenecek. Kooperatifin kuruluşunda, geliştirilmesinde belediyemizin desteği hanımlarımızın yanında olacak. 

Mahallelere spor salonu
Kadın Koordinasyon Merkezimizin kadınlar kulübü var. Bu kadınlar kulübümüz tarafından mahallere,  spor salonu açılacak. Bu spor salonlarında hanımlarımız, uzman eğitmenler eşliğinde aerobik, step, plates yaparak, güne başlayacaklar. Spor merkezlerinde diyetisyen ve aile danışmanı da olacak. Bir spor salonu da Göçerlere yapacağız. Bu salondan, Fatih, Esentepe, Erenköy ve Çamlıbel’deki hanımlarımız da yararlanabilecek.”
 Tütüncü, konuşmasını, “Kadınlar başımızın tacı, gönlümüzün ilacıdır. Kadın eştir, kadın bacıdır, kadın anadır.  Kadın eli öpülesi varlıktır. O yüzden  hadisin ifade ettiği gibi cennet anaların ayakları altındadır.” diyerek konuşmasını tamamladı.   

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

2019.01.16 10:05:58

Yorum Yap