logo

Kepez’de gençler değerli

Başkan Hakan Tütüncü, lise öğrencilerine yönelik gençlik buluşması projesiyle hem gençlerin fikirlerini dinliyor hem de onlara değerli olduklarının mesajını veriyor.

Eğitime tam destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, lise öğrencileriyle sohbet etmek, onların şehirle ve hayatla ilgili fikirlerini dinlemek amacıyla başlattığı gençlik buluşmalarını, yeni eğitim ve öğretim döneminde de devam ettiriyor.
Başkan Hakan Tütüncü, bu eğitim ve öğretim döneminde ‘Kepez Gençlik Buluşmaları’nın ilk ziyaretini, himayelerinde inşa edilen Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL)’ne yaptı.
Başkan Tütüncü, lisenin konferans salonundaki buluşmada, sohbet ettiği öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

“Milletin gönlünde hayırla yâd edilmek isterim”
Tütüncü, bir öğrencinin ‘Siyasetteki hedefiniz nedir?’, sorusuna şu yanıtı verdi: “Hayatta hepimiz hedef sahibi olmalıyız. Hedef sahibi olursak iyi yerlere gelir ve iyi şeyler gerçekleştiririz. Siyasette idealim hayalim, milletin gönlünde hayırla yad edilmektir. Milletim, gönlünde bize bir oturumluk yer açabilirse bu bize en büyük makam olur. Onun ötesinde siyasette yükselmek ve farklı yerlere gelmek, bulunduğuz yerin hakkını en iyi şekilde vermekle mümkün olur. Ama en önemlisi yıllar sonra Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL öğrencilerinin; her sene yanımıza gelen, bizleri ziyaret eden ve bizi önemseyen bir belediye başkanı vardı. Böyle bir yaklaşımla hayırla yad edilirsem bundan da mutluluk duyarım. “
 Her yıl ilçesindeki okulları en az bir kez ziyaret ettiğini kaydederek, “Türkiye’de okullara gidip bu şekilde öğrencilerle ilgilenen, onların problemlerini çözen bir belediyenin ve belediye başkanının olduğu ile alakalı araştırma yapılırsa elde edilecek sonuç şaşırtıcı olacaktır.”

“Çöpçü ile aramamızda bir fark yok”
Tütüncü, bir öğrencinin, ‘Çok sevilen bir belediye başkanısınız. Size gösterilen sevgi ve saygıyı abartılı buluyor musunuz?’, sözleriyle ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı.  “Protokolden hoşlanan bir adam değilim. Ben de Allah’ın aciz bir kuluyum. Hepimiz Allah’ın aciz kullarıyız.  İnsanın kibirlenmesi, böbürlenmesi Cenabı Allah’ın imtihan vesilesi olarak onlara verdiği şeylerle böbürlenmesi son derece yanlıştır. Sokaktaki ayakkabı boyacısından, yerleri süpüren çöpçüden insan olarak hiçbir farkım yok. Boyacı ya da çöpçü Allah katında ne kadar kıymetli ve saygınsa ben de o kadar saygın ve değerliyim. Biz birimizin aynısı olan kimseleriz.”
Okul Müdürü Yılmaz Güney de katılımından ve okula gösterdiği ilgiden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti. Gençlik buluşmasına Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy da eşlik etti.


 

 

 

2018.10.04 14:32:44

Yorum Yap