SON DAKİKA

logo

Türel: Ya çözeceğiz ya çözeceğiz

Kepez’in Ünsal ve Duraliler mahallerinde 76 yıldır yaşanan mülkiyetsorunu çözülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bölgede orman sınır hattında kalan mülkiyetlerle ilgili yargı kararı olduğunu hatırlatarak, bu kapsamda bir komisyon kurulması yönünde adım atılacağını söyledi. Türel, bölgedeki sorun için “su yoluna girdi, tren raya oturdu diyebiliriz. Bu işi ya çözeceğiz, ya çözeceğiz” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ünsal mahallesinde 76 yıldır çözülemeyen orman sınır hattında kalan mülkiyet sorununun son durumu hakkında bilgi vermek üzere halkla biraraya geldi. Toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mustafa Erol, belediye meclis üyeleri, daire başkanları, Orman Bölge Müdürü,  muhtarlar ve mahalle halkı katıldı.

Suyoluna girdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ünsal mahallesinin çok uzun yıllara dayalı ciddi kronikleşmiş bir sorunu olduğunu dikkat çekerekmutlu bir başlangıcı paylaşmak için bir araya geldiklerini söyledi. Orman sınır hattında kalan mülkiyet sorunu ile ilgili yargı kararı olduğunu belirten Başkan Türel, “Elimizi, ayağımızı,bağlayan en önemli husus yargı kararları. Yargının verdiği kararlar bizim hareket alanımızı kısıtlıyor.  Bizim işimiz elbette çözüm üretmek.  Yargının verdiği kararları da dikkate alarak bir çözüm bulunması bizim yol haritamız. Buna göre yürüyoruz. Orman Bakanımızla defalarca görüştük.  Burada bir komisyon oluşturulması ve komisyonun yapacağı çalışmalar sonucunda bu sorunun bir çözüme kavuşmasını sağlamamız gerekiyordu. Şimdi artık bu çalışmaların neticelenmesini bekleyeceğiz.Suyoluna girdi, tren rayına oturdu diyebiliriz” dedi. 

Ya çözeceğiz, ya çözeceğiz…

Başkan Türel, şunları aktardı: “Bir taraftan başlayıp etap etap bu sorunu çözeceğiz.  Öncelikle Ünsal mahallesinde ki bölüm ele alınacak. Sonra etap etapDuraliler’e kadar bu konuyu nasıl çözmemiz gerekiyorsa hepsini çözeceğiz. Biz yanınızdayız ve sizin için çalışıyoruz.  Hiçbir sorununuzu elimizin tersi ile itmeyiz. Bir tarafta yargı bir tarafta Bakanlığın örtüşmesi gereken çalışmaları yapmak kolay değil. Kolay olsaydı kaç senedir çözülürdü. Biz olmasaydık bu işleri çözebilecek imkânda yok.  Biz bunları sizlerin destekleri ile yapıyoruz.Biz bu işi Cumhurbaşkanımıza kadar taşıyabilecek imkâna sahibiz. Biz olmadığımızda Antalya’nın her sorunu çözüm noktasında birmilim bile ilerleme kaydetmiyor.Güveninize layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yavaşyavaşyüzdük kuyruğuna geliyoruz. Bundan sonra neticesini yakında alırız. Ya çözeceğiz ya çözeceğiz…”

Tutamayacağımız sözleri vermeyiz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüde geçmişi 1940’lara dayanan bir sorunu çözmek için bir çalışma yürüttüklerini hatırlatarak, “Geçmişi 1940’lara dayanan bir sorunu çözmek için bir çalışma yürütüyoruz. Öncelikle altı çizilmesi gereken en önemli hususu şu sizin yaşadığınız evlerde huzurunuzun bozulmaması. Allah’a binlerce şükür bu konuda bir tereddüt olmadı, olmayacak ta. Herhangi bir yıkım olmayacak” dedi.

 

 

 

2018.11.22 14:27:26

Yorum Yap