SON DAKİKA

logo

Bu iyiliğinizi unutmayacağız

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’nın Kızılgüney mahallesinde derme çatma bir barakada yaşamını sürdüren Ali-Arife Yeter çiftini sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Yeter çifti yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, “Evimiz üzerimize yıkılmak üzereydi. Bu iyiliğihiç unutmayacağız” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. Başkan Menderes Türel’in yakından takip ettiği, üzerinde hassasiyetle durulan konteynır ev yardımları ihtiyaç sahiplerine umut saçıyor. Kış mevsiminin de gelmesiyle barınma sorunu yaşayan ihtiyaç sahiplerinin taleplerini bir bir karşılayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’nın Kızılgüney mahallesinden Ali-Arife Yeter çiftinin yardım çığlığına kayıtsız kalmadı. Kışın yağmur sularını içine alan, neredeyse yıkılmak üzere olan bir taş evde zor şartlarda yaşamlarını sürdüren aileyi sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Ali amca ile Arife teyzeye konteynır ev yardımı yapıldı. Kızılgüney mahallesine yerleştirilen konteynır evin anahtarları Yeter çiftine teslim edildi.

Duygu dolu anlar yaşandı

Yıllardır içerisine yağmur suyu alan, ziyaretine gelen çocuklarını dahi yatıracak bir yeri olmayan Ali-Arife Yeter çifti, yeni evlerine kavuşunca duygu dolu anlar yaşadı. Ali Yeter, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz, sosyal hizmetler uzmanını bize gönderip nelere ihtiyaç duyduğumuzu sordular. Ben de bir eve ihtiyaç duyduğumuzu söyledim. Çok geçmeden bize evimizi gönderdiler. Çocuklarımız bayramlarda yanımıza geldiğinde yatmadan geri giderlerdi. Önümüz kış, zor durumda kalabilir, daha önceki evimiz üzerimize yıkılabilirdi. Ben, başta Menderes Başkana ve emeği geçen herkese en sonsuz saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kötü durumda olan mevcut evinin neredeyse yıkılmak üzere olduğunu söyleyen Arife Yeter ise, “Akşamları korkarak uyuyordum. Evim yağmur yağarken içeriye su alıyordu. Zor şartlarda yaşıyorduk. Hiç unutmayacağım bu iyiliğinizi” dedi.

Muhtar’dan Başkan Türel’e teşekkür

Menderes Türel’in her fırsatta hizmet kalitesini ortaya koyduğunu, özellikle sosyal projeleriyle kimsesizlere umut saçtığını söyleyen Kızılgüney Mahallesi Muhtarı Ramazan Tekin, “Ali amca evlerinin kötü olduğunu bize iletti. Biz de Büyükşehir Belediyemize müracaatta bulunduk. Sayın Türel’in ilgi ve alakasıyla konteynır evimiz mahallemize getirilerek yerine yerleştirildi. Hizmetin ustası Sayın Menderes Türel’e ve tüm ekibine buradan teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

2018.11.13 12:38:11

Yorum Yap