SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comAk Parti İlçe Başkanları ve 2019 seçimleri

Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “2019’un Martı’nda ve Kasım’ında inşallah Türkiye genelinde bir siyasi reformu sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Herhalde bu evladınızı bu kardeşinizi bu yolculukta yalnız bırakmayacaksınız” diyor partisine ve kendisine gönül verenlere. Bu sözleri ile önümüzdeki seçimlerin kendisi açısından önemini vurgularken, tekrar Ak Parti Genel Başkanı olmasından, bazı belediye başkanları ve partisinin il başkanlarına yönelik istifa sürecini başlatmasından da Erdoğan’ın düşüncesini ve seçimlere verdiği önemi anlamak mümkün.


Ama ne yazık ki, halen Ak Partili bazı belediye başkanları ve ilçe  başkanı olarak o makamları işgal edenler bu gerçeğin farkında değiller.  Ne yazık ki birçokları 2017 Cumhurbaşkanlığı sisteminin değiştirilmesi ile ilgili yapılan referandumun ne için yapıldığının farkında bile değiller. Bu referandumun Recep Tayyip Erdoğan için önemini kavrayamamışlar.


******
Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partilisine “Herhalde beni yalnız bırakmayacaksınız” derken, peki partisinin ilçe başkanları bu yolculuğunda kendisine gereken desteği sağlayabilecekler mi ?


Birçoğu için sanmıyorum....


Daha önce de yazdım, bazı ilçe başkanları kendilerini halkın içinden tamamen soyutlamışlar. Etrafını saran partililerden dolayı çemberinin dışındaki seçmen kitlesini göremiyorlar. 


Kaldı ki, Recep Tayyip Erdoğan’ın o yolculuğunda partilisi ve kendisini sevenlerin desteği kadar, ilçe başkanlarının göremediği çember dışındaki o seçmen kitlesinin de desteği çok çok önemlidir.


******
Siz haftanın bir günü semt pazarına eşiyle-çocuğuyla gidip evinin ihtiyacını karşılayan Ak Parti’li bir ilçe başkanını gördünüz ya da duydunuz mu ?


Siz çocuğunun veli toplantısına katılan Ak Partili bir ilçe başkanına şahit oldunuz mu ? Ya da böyle bir ilçe başkanının varlığından haberdar mısınız ?


Spor kıyafetlerini giyip yanına eşini ya da arkadaşlarını alıp sabah sporu yapan Ak Partili bir ilçe başkanına rastladınız mı ?


Yanına partilisini alıp işyerlerini dolaşan, haftanın bir gününü esnaf ziyaretlerine ayıran tanıdığına değil herkesin kapısını çalan Ak Parti İlçe Başkanını duydunuz mu ?

Sizi işyerinizde bugüne kadar hangi Ak Partili ilçe başkanı ziyaret etti.


Bir sinema salonunda, tiya
troda ya da bir konserde hiç bir ilçenin Ak Partili başkanına rastladınız mı ?

Ya da bir camide..


Acaba hangi ilçe başkanı yanına eşini hatta çocuklarını alıp çat kapı bir eve konuk oluyor ?


******
Ak Parti tabanı ile barışık, iyi ilişki içinde. Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sadece tabanının 2019 seçimlerinde yeterli olacağını düşünüyorsa ilçe başkanlarını uyarmasına, onlara bir çeki-düzen vermesine, ya da uyarmışsa uyarılarını dikkate alıp almadıklarını kontrol etmesine gerek yok. Varsın birçok Ak Parti İlçe Başkanları halkın içine girmesinler, çember dışındaki seçmene ulaşmasınlar.


Bildiklerini okumaya devam etsinler.


2019'a şunun şurasında ne kaldı

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap