SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comKüçük ayrıntılar, son referandumda Kepez’de çıkan “ hayır” lar

Muratpaşa ve Konyaaltı nasıl CHP’nin kalesi ise, Kepez’inde Ak Parti’nin kalesi olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar en son yapılan referandumda Ak Partili Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün başkanlık ettiği Kepez’de, Ak Parti’nin istediği “evet” çıkmasa da, CHP’li Muhittin Böcek ve Ümit Uysal’ın başkanlık ettiği Muratpaşa ve Konyaaltı’nda ise ezici bir farkla partilerinin istediği “hayır” sandıklardan çıkmıştır.


Verilen hizmet, yapılan yatırımlar açısından Kepez’e, insan ilişkileri bakımından ise Hakan Tütüncü’ye baktığımız zaman Kepez’deki sandıklardan ezici bir farkla “hayır”dan çok “evet” in çıkması lazımdı ki, çıkmadı.


Neden ?


Uzun zamandan bu yana dün Kepez Belediyesi’nin 6 adet semt spor sahasından birinin temel atma törenine katıldım. Ünsal Mahallesi’ndeki bu tören de sayın Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın niçin metal yorgunluktan bahsettiğini anladım. 


Ünsal Mahallesi Semt Spor alanı temel atma töreninde Küçük bir ayrıntı dikkatimi çekti.


Yakın bir zamanda görevi bırakacak olan Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri tören alanına geldi ve kimisi meclis üyesi, kimisi belediye bürokratı olan kişilerle tokalaştıktan sonra geçti protokole oturdu.


Normalde saat 11.00’de başlaması gereken temel atma töreni tam tamına 46 dakika geç başlarken (Hakan Tütüncü nezaketen de olsa törene geç kaldığı için özür dilemesi gerekirdi, bu da Hakan başkanın ayıbı) Ak Parti Kepez İlçe Başkanı İşeri dakikalarca protokoldeki sandalyesinden kalkmadı.


Bulunduğu makam itibariyle halkın içinde olması, sürekli halkla diyoloğ kurması gereken  İşeri’nin tören alanında  kurulan gölgelik altında oturan mahalle sakinlerinin yanlarına kadar gidip, kendisini tanımayanlara kendisini tanıtıp hal ve hatırlarını sorması en doğrusu iken, böyle yapmaması da bana göre sayın Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği “metal yorgunluğun” bir göstergesidir. 


Gelelim Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı hanımefendiye.  Sebahat Adanır hanımefendi özel makam aracı ile tören alanına geldi ve doğruca bir masa etrafında çay içenlerin yanına gitti. Afiyetle çayını içti, ardından da 2-3 kişiyle koyu bir sohbete daldı. Hakan Tütüncü’nün gelmesiyle beraber başkanın yanında, protokolde yerini aldı.


İşeri için yazdıklarım Adanır hanımefendi içinde geçerli.


Keşke Adanır hanımefendi de kendini tanıtarak tören alanında bulunan özellikle o çok sayıdaki (belediye çalışanı bayanları kast etmiyorum) Ünsal’da yaşayan bayanlara zaman ayırsaydı, onlarla sohbet etseydi, çayını onların yanında içseydi.


Küçük ayrıntılar, referandumda Kepez’de sandıktan çıkan “hayır”lar...


Ve önümüzdeki yerel seçimler....
Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap