SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comBAŞKAN UYSAL DA NEDEN “RET” VERİLDİĞİNİ BİLİYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a ayaküstü sorumu yönelttim: Bu konu Büyükşehir Meclisi’ne gelmeden Menderes Türel’le görüştünüz mü ?” 


Uysal “Tam olarak üç defa” dedi.


Görüştünüz mü dediğim konu, Muratpaşa Belediyesi’nin Yeşilova Mahallesi’nde bulunan Fen İşleri Şantiyesi’nin bulunduğu alandı. İlgili belediye bu alanı “ticari alana” döndürmek istemiş, Büyükşehir Meclisi’nin Ak Partili ve MHP’li üyelerinin “red” oyu ile ilgili gündem maddesi kabul edilmemişti.


Dünkü yazımda da belirttim bir yanı ticari, bir yanı konut alanı olarak çevrilmiş bu alan, görselliği ile Muratpaşa’ya yakışmayan barakalardan oluşan bu yer resmi kurum alanından, ticari alana çevrilmesi en doğru olanıydı.


Ak Partili ve MHP’li meclis üyeleri “red” oyu verip verilebilecek hizmetlerin önünde engel oluncaya kadar, “evet” deyip bu alanın nasıl değerlendirildiği ve elde edilen paranın nerede kullanıldığı konusunda gereken hassasiyeti gösterselerdi daha iyi olurdu.
Kusura bakmasınlar ama Ak Partili ve MHP’li meclis üyeleri ilgili gündem maddesine “red” oyu kullanarak Muratpaşa halkına kötülük etmişlerdir, verilecek hizmetin önüne set çekmişler ve hizmetle siyaseti birbirine karıştırmışlardır.
Elbette onları yönlendiren, onların o yönde oy kullanmalarını isteyenler vardır...
Meclis üyeleri için söylediklerim, onlar içinde geçerlidir.
******
Ümit Uysal, Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinin resmi kurum alanından ticari alana çevrilmesi ile ilgili üç kez Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le görüştüğünü bana açıklarken, Türel’in cevabının olumsuz olduğunu zaten Muratpaşa Belediyesi’nin kamuoyu oluşturmak için bu konuda yaptığı açıklamalara bakmak yeterli. Türel’in olumsuz cevabının nedenini, ilgili gündem maddesinin görüşüldüğü meclise başkanlık yapan Mesut Kocagöz’ün “Çifte standart olmaz” cümlesinden anlamak mümkün.


Her ne kadar Ümit Uysal arkadaşımız İsa Kavlak’ın, “Kepez’in Sakarya Bulvarı’ndaki buna benzer bir talebe CHP’lilerin “red” oyu vermesi” ile ilgili hatırlatması ve sorusuna “İnceleyin, dile getirdikleri örneklerin farklı şeyler olduğunu görürsünüz” cevabını verse de, Ümit Uysal’da biliyor bu alanın ticari alana çevrilmemesi nedenini...


Bu gelişmelerin ve yaşananların ışığında gerek Uysal’ın, gerekse diğer CHP’li Belediye Başkanlarının Büyükşehir ya da Ak Partili başkanların görev yaptığı belediyelerin benzer gündemlerinde işe siyaseti karıştırmadan, biraz daha esnek olmalarını ve kendi meclis üyelerinin de farklı bir tutum ve davranış içine girmelerini engellemeleri gerektiğini söyleyebilirim.


Tasarruf belediyelere ait olsun, o tasarruf sonucunun topluma ve Antalya’ya daha iyi nasıl olması gerektiği konusunda yol gösterelim, sorgulayalım...


Mevcut otogar alanı gibi.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap