SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comMustafa Köse ismi DİLLENDİRİLMEDEN !

Suni ya da doğal, bir şekilde yerel seçimler Türkiye’nin gündemi arasında ilk sıralarda yer alıyor.  Hangi büyükşehir ya da il belediye başkanları ne zaman istifa edecek/ ettirilecek ? Sorusu kamuoyunu meşgul etmeye devam ederken, zaman zaman Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’de özellikle bazı kesim tarafından “istifa ettirilecek belediye başkanları” içinde değil ama önümüzdeki seçimlerde yerine getirilecek bana göre HAYALİ isimlerle gündeme getirilmek, yıpratılmak  isteniyor. 


Önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ismi ortaya atıldı.


Çavuşoğlu “olmadı” bu kez Antalyaspor Başkanı Şafak Öztürk’ün ismi Antalya kamuoyuna pompalandı.


İki ismi de bir çırpıda geçersek, bu isimlerden önce her ne kadar ağzından bir kez dahi duymasam da Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ismide o malum çevrelerce önceki seçim öncesinde olduğu gibi fazla olmasa da yeniden  Menderes Türel’in yerine dillendirilmeye başlandı. 


Gelelim Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeni dönemde fazla dillendirilmeyen ama dillendirilme hazırlığında olunan başka bir isme. 


Bu isim Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse.


Ak Parti’de Türel’in yerine Köse’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildiğini varsayalım. Mustafa Köse Ak Parti tabanı tarafından sevilen bir isim. Kendini yetiştirmiş iyi bir hatip. 


Şöyle bir soru sormak lazım : Sadece Ak Parti tabanından oy alması Mustafa Köse’yi büyükşehir belediye başkanlığına taşır mı ? Hesap ortada taşımaz. O zaman şöyle bir soruyu da hemen sormak lazım:


Mustafa Köse, Ak Parti tabanı dışından oy alabilir mi ? 


Bu sorunun cevabı  yapılacak belki de yapılmış olan kamuoyu anketlerinde net bir şekilde ortaya çıkmıştır ya da çıkacaktır. 


Milletvekilleri her  ne kadar ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle gezse de. Zaman zaman onların gezilerine katılmış ve ortamı iyi analiz etmiş biri olarak diyorum ki. O ziyaretlerde biraraya geldikleri kişilerin hemen hemen tamamı  Ak Parti’ye oy vermiş ve tekrar verecek kişilerdir. 


****
Türel’in yerine ikide bir piyasaya isim pompalayan, başka isimleri de pompalamaya hazırlanan bazı kesim kabul etse de, etmese de  sadece Ak Parti tabanından değil, partili-partisiz büyük kesimden oy alabilecek  tek kişi Menderes Türel’dir.


Bunu da Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan iyi bilmektedir. Erdoğan’ın, bazı kesiminin aksine referandumda ortaya çıkan başarısız sonucun faturasını sadece Menderes Türel’e kesmediğini de buradan net olarak görmekteyim. 


Bana göre, il seçimi ile birlikte bazı yapılmayan ilçe seçimlerinin ertelenmesinin nedeni  faturanın aralarında ilçe belediye başkanları ile il ve ilçe teşkilat mensuplarının bulunduğu geniş bir kesiminin belirlenmesine yöneliktir.


Bu bağlamda ilçelerden istifası istenecek ya istifa ettirilecek bir belediye başkanı olur mu ? Sorusuna cevabım “sürpriz olmaz” şeklindedir.


Hakkında bir hayli şikayet olan birde referandum sonucunda etkisiz olmuşsa, kendisini istifası istenecek belediye başkanları arasına dahil edebilir. 


Vekiller yok mu ? 


Yeni dönemde yeni yüzlerle seçime gidileceğini yaşananlardan tahmin etmek zor olmaz diye düşünüyorum.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap