SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comÖnce görün, sonra Türel’e sallayın (2)

Belediyecilik sadece yol yapmak, su götürmek, toplu ulaşım sağlamak değil. Günümüzde  belediyeciliğin sosyal ve yatırım belediyeciliğine dönüştüğünü görüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le yaptığımız geziden gördü ki, belediyeler artık elektrik üretiyor, çöpten para kazanıyor. Belediyeler kurdukları GES’lerle ürettikleri elektriği, tarımsal sulama da kullanıyor. Başka bir ifade ile sulama birliklerinin elektrik parasını büyükşehir belediyesi karşılıyor. Bu para o sudan yararlanan çiftçinin cebinden çıkıyordu. Şimdilik bir kısmı ama önümüzdeki yıldan itibaren tamamını büyükşehir kurduğu GES’lerden sağlayacak.


“Çiftçilerimizin sulama suyunun elektrik parası bizden” demişti, seçimlerden önce Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel. Bir sözünü daha tutmakla kalmadı, bu konuda diğer belediyelere de örnek oldu.


Türel, gazetecilere Büyükşehir Belediyesinin Boğaçayı Bitüm Depolama ve Asfalt Tesisini de gezdirdi.Son teknoloji bir tesis, maliyeti 4 milyon lira. Bir yılda maliyetini karşılayacak tesis asfalt malzemesi üretiyor. Bir gazeteci soruyor, “Dışarıya satacakmısınız ?” Türel’in cevabı net: “O kadar çok asfalt döküyoruz ki, ancak kendi ihtiyacımızı karşılayacak.”


Sonuç olarak Türel boş durmuyor. Birçoklarının hayal dediği projeleri birbir hayata geçiriyor. Ama nedense kendi partisinden bir kesim, birde muhalefet “iş yapmıyor” imajı yaymak istiyor. Anketlerden çıkan sonuçlara bakıldığı zaman Türel’i kötülemek, başarısız gibi göstermek isteyenler amaçlarına ulaşamamışlar:


Ben diyorum ki, Türel’e  “iş yapmıyor” diyenlere...Özellikle Ak Parti içinden Türel muhalefetini muhalefet partisi yöneticisi gibi yapanlara:


Türel’den rica edin. Gazetecilere yönelik yatırım gezisini birde size yaptırsın. Yapılanları görün, ondan sonra sırf Türel’e muhalefet olsun diye eleştirmeye devam edin.


Ama unutmayın...Sizin görmek istemedikleriniz Antalyalılar görüyor. Onların görmesi sizin görmenizden elbette daha değerli.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap