SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comDere'nin başarılı olmasının nedeni

Aramızdan genç yaşta ayrılan, kardeşim Abdullah Sevimçok’u bir kez daha rahmetle anıyorum. Elbette içinde yaşadı-ğımız dünya gibi hayatımızda Yaratanın verdiği müddet kadar. Yaratan kesin kanununu koyup bildirmemiş mi: “Her nefis ölümü tadacaktır.” 
Rahmetli Sevimçok’tan boşalan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına, yönetim kurulu tarafından Adlıhan Dere getirildi.  
Adlıhan Dere ile arkadaşlığımız, kardeşliğimiz, dostluğumuz Abdullah Sevim-çok kadar olmasa da, yine de çok çok uzun yılar öncesine dayanır. Bugün kardeşliğimiz ve dostluğumuz daha da sağlam temeller üzerinde yaşanmaya devam etmektedir.
AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin siyasetteki başarılı ve hızlı tırmanışı dikkat çekmekte, ama bunun yanında Ak Parti kim-liğini taşımasına rağmen CHP’li, MHP’li  belediye başkanlarıyla, meclis üyeleriyle, partililerle arasının da son derece sıcak, sami-mi ve iyi olması da elbette onun kişiliğinin ve düşüncelerinin en net göstergesidir.
Adlıhan Dere, AESOB Başkanlığı koltuğunu bana göre doldurmaktadır. Antalya bölgesindeki esnaf ve sanatkarın sorunlarını AK Parti kimliği ile hükümete ulaştırmakla zorlanmamakta, birçok sorunun çözümlenmesini de sağlamaktadır. CHP’li, MHP’li Belediye Başkanlarıyla arasındaki samimiyet ve  dostluk, bu belediyelerdeki esnaf ve sanatkarın varsa sorunlarının çözümlenmesine ciddi katkı koymaktadır.
Adlıhan Dere, aynı zamanda Antalya Gazete Bayi ve Büfeciler Odası Başkanıdır. Oda başkanlığı döneminde de kendisini ziyaret etmek istediğim zaman ya odasında üyesiyle  görüşürken, ya da esnafını işyerinde dolaşırken bulurdum. Dere o günlerde yaşadığı bu alışkanlığı AESOB Başkanı olarak  esnaf ve sanatkarları işyerlerinde çoğu zaman ilgili oda başkanıyla beraber  ziyaret ederek sürdürmektedir.
Doğal olarak, sürekli esnafın ve sanatkarın içinde olan bir yöneticinin bulunduğu makamda başarılı olmasının bence anahtarı da budur.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap