SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comMYO’da okuyan öğrencilere Elmalı’yı tanıtmayı unutmuşuz !

Geçtiğimiz yıldan bu yana değerli dostum Halil Demir, Elmalı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine bir konuşma yapmam konusunda ısrar ediyordu. Geçtiğimiz Salı günü Halil Hoca’ya verdiğim sözü tuttum. Konuşmamın ilk bölümünde gazeteciliğin resmi ilanla ilgili kısmını anlattım. 


*****
Konuşmamın ikinci kısmı onlarla ilgiliydi. “İçinizde inanıyorum ki çok sayıda kişi, “Elmalı için ne berbat bir yere gelmişim. Sosyal aktivite yok, eğlence yok diyorsunuzdur” diyerek başladığım konuşmamda, aynı zamanda Antalya’da yaşayan biri olarak, bir öğrenci için Antalya ve Elmalı arasında (+) ve (-) leri ortaya koydum.


Yaptığım konuşmayı bir kez de köşemde tekrarlamak istemiyorum. Ama iki şeyin farkına vardım:


1- Elmalı Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan öğrencilerin en azından benim konuşmamı dinleyenlerin büyük bölümü şu an için sosyal, kültürel ya da ticari bir proje üretmeyi düşünmüyor.


2- Yine benim konuşmamı dinleyen öğrencilerin tamamı Elmalı’nın bırakın tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini gezmeyi, Elmalı hangi değer ve güzelliklere, hangi eserlere sahip bunları bile bilmiyorlar.


“Kızlar Sivrisi” ne çıktınız mı ? Diye sorduğum gençlerden biri orası neresi ? Diye bana sorarken, o salonda bulunanlardan birinin bile dünyanın en güzel ve en kolay yürüyüş parkurundan haberdar olmadığını anladım. 


Buradan şu sonucu çıkardım, kendi adıma değil, Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş ve Belediye Başkanı Ümit Öztekin adına. Hatta, Elmalı Meslek Yüksek Okulu’ndaki eğitimciler adına. 


Hiç olmazsa ayda bir defa, Elmalı Meslek Yüksek Okulu öğrencileri için kaymakamlık ya da belediye ÜCRETSİZ gezi düzenlemeli.  Çocuklar, eğitimlerini tamamlayıp Elmalı’dan ayrılmadan Kızlar Sivrisi’ni de görmeli,   Sedir Ormanlarını da. Çamkuyular Milli Parkı'nda kamp yapıp tarihi anıt ağaçlarının varlığına şahitlik etmeliler. Karaburun Tümülüsü, Gilevgi kalesi hatta Yuva yaylasında su yalaklarında bulunan tarihi eserleri de görmeliler.


Gerçek şu ki;


Ne yazık ki,  Elmalı’yı Antalya’ya, hatta Türkiye’ye  tanıtmaya çalışırken, yurdun dört bir köşesinden gelen  misafirimiz gençlere  tanıtmayı UNUTMUŞUZ.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap