SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comBiraderim Adlıhan Dere

Adlıhan Dere ile dostluğumuz yıllar öncesine dayanır. Bugüne kadar birlikte hareket ettiğimiz olmuştur, ama karşı karşıya geldiğimiz hiçbir konu olmamıştır.  Sevgili arkadaşım, mekanı cennet olsun Abdullah Sevimçok’un vefatından sonra, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevini, yönetim kurulunun diğer üyelerinin ortak kararıyla Adlıhan Dere üstlenirken, biraderime yeni görevinde başarılar diliyorum.
Odacılıkta ve siyasette sürekli başarı çıtasını yükselten Adlıhan Dere’nin bugün AESOB Başkanı olması bana göre tesadüfi değildir. Elbette, Adlıhan Dere’nin dışında o makamı doluracak AESOB yönetiminde görev almakta olan birbirinden değerli üyeler de vardır. 
Mesela Mehmet Ali Alkan bunlardan biriydi. Ki, ismi gündemde tutulan bir kişiydi. Dere ile birlikte adı AESOB Başkanlığı için geçiyordu. Ali Kardiyan, Bayram Dal, ya da Sevimçok’un vefatıyla yönetime giren Süleyman Şahin olabilirdi. Hatta AESOB yönetiminde olan ilçelerde görevli oda başkanları da olabilirdi.
Ama Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevi yönetim kurulunun diğer üyeleri tarafından Adlıhan Dere’ye verildi. 
Hayırlı olsun.
Adlıhan Dere siyasetçi. Ak Parti’de değil, CHP ya da MHP’de de siyaset yapabilirdi. Ben Dere’nin siyasetçi kimliğine bakmıyorum, hatta bu kimliğin Antalya esnaf ve sanatkarının birçok sorununun çözümüne katkı sağlayacağına inanıyorum. Bir adım daha ileri giderek, Dere’nin Ak Partili olmasının, hükümetin de Ak Parti hükümeti olmasından yola çıkarak Antalya esnaf ve sanatkarı için bir avantaj sağlayacağını düşünüyorum.
Önümüzdeki süreçte neler yaşanır, seçimlerde başka aday çıkar mı ? Göreceğiz ama Mehmet Ali Alkan’ın Adlıhan Dere’nin çok samimi bir arkadaşı olduğunu, yaz aylarında sıklıkla Korkuteli’den direksiyonda Alkan, hemen yanında Dere özel araçlarıyla Antalya’ya geldiklerini biliyorum.
Dedim ya...Hep beraber nasipse göreceğiz.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap