SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comMuratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?

         Geride bıraktığımız cumartesi günü Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından düzenlenen belediyenin tamamlanan ya da devam eden projeleri ile ilgili tanıtım gezisinden çıkardığım sonuç şu: Muratpaşa hizmet ve yatırım çıtasını daha da yükseltmiş.
Parklar konusunda artık Antalya merkezdeki ilçe belediyeleri bir yarış içindeler. Onlar yarışıyor, kentte yeşil alanlar artıyor, nefes alanları oluşuyor, beton yığınlarının arasında görsel güzellikler ortaya çıkıyor. 
Parkları geçiyorum.
Sosyal belediyecilik konusunda da merkez ilçe belediyeleri yine birbirleri ile yarış halindeler. Ama bir eleştiri getireyim: Ne yazık ki gerçek ihtiyaç sahiplerinden çok ihtiyacı olmayanlara yönelik bir sosyal belediyecilik sözkonusu.
Bunu da geçelim:
Ümit Uysal’ın tanıtım gezisindeki duraklardan biri Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kurulu bulunan ve özellikle çöp konteynerlerinin üretildiği atölyeydi. Öyle bir ortamla karşılaştım ki, bir yanda kaynak yapanlar. Bir yanda yapılanları boyayanlar. Bir başka tarafta montaj yapanlar. Atölye diyerek biraz mütevazi davranmışlar, orada küçük ölçekli bir fabrika vardı.
Muratpaşa Belediyesi istihdam sağlama konusuna da hizmet ve sosyal belediyecilik kadar önem vermiş ki...
Başkan Uysal’ı kutluyorum.
Basın mensuplarını taşıyan otobüs Döşemealtı Belediyesi sınırları içindeki bir tesis önünde durdu. Bu tesis Muratpaşa Belediyesine ait Asfalt Üretim Tesisi’dir ki...
Tek kelime ile Muratpaşa Belediyesi’nin hizmet çıtasını daha da yükselttiğinin bana göre en önemli göstergelerinden biridir.
*****
Devam eden ya da tamamlanan projelerin tanıtım gezisinde Başkan Ümit Uysal gündemdeki konuları da değerlendirdi. Özellikle bir konunun kamuoyunca daha iyi bilgilendirilmesi için açıklamasının gazetelerde değerlendirilmesini rica etti.
Bir süre önce Muratpaşa Belediyesi haciz işlemi ile karşı karşıya kalmıştı. Başkan Uysal özetle, “Bu durum sadece Muratpaşa’nın sorunu değil. Türkiye’deki bütün belediyelerin sorunu. Bu durum sadece bana geliyor ama inanın ki nüfusa oranlarsanız en borçlu belediye de biz değiliz.  Kamulaştırmasız el atma borçları belediyelerin bütçelerini aşan borçlardır. İsteseler de ödeyemezler. Bütün belediyelere de haciz gelmektedir. İcra takipleri yapılmaktadır. Yerel yönetimlerinde birinci sorunu durumundadır. TBMM’den bir yasa çıkacağını duydum.”

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap