SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comYaşam Hastaneleri üzerine

Kuşkusuz özel sağlık kurumları sağlık alanında devletin açığını kapatıyorlar. Elbette maddi açıdan belirli bir seviyeye ulaşmış bireyler ya  da aileler için. Her ne kadar muayene ücreti normal olsa da, tahlil  ya da ultrason gibi hizmetler bir hayli pahalı. 


Antalya Yaşam Hastanesi gerçektende kısa sürede daha da büyüyen, bu büyümenin doğal sonucu yatarak ya da ayakta tedavi gören hasta sayısının da ciddi anlamda artığı özel hastanelerden biri. Bir zamanlar Antalya merkezde bir, Kemer’de bir olmak üzere iki hastane ile Antalyalılara, Antalya’ya gelen yerli ya da yabancı konuklara hizmet verirken, bugün merkeze  Opera ve  Vakıf, ilçelere ise Alanya ve Manavgat’ta eklendi.


Yaşam Hastaneleri’nin hizmet alanı ve sağlık hizmeti sunduğu hasta sayısı arttı, ama bana göre hizmet kalitesi de düştü. İş tamamiyle ticarete döndü.

Düşünebiliyormusunuz, tedaviniz sonuçlanmadan ikinci bir tahlil ya da doktor kontrolü için ücret ödemek zorundasınız. Hadi ikinci bir tahlil ücretine tamam ama muayene ücreti bana göre haksız alınan bir paradır. Sadece hastadan para alınmamakta, muhtemelen devletten de bir katkı alınmaktadır.

Muayene olduktan sonra tahlil, ya da rontgen veya emar gibi birşey yapılması gerekiyorsa doktorun yanındaki sekreter kasaya kadar size eşlik ediyor. Keşke hastane yönetimi aynı hassasiyeti çıkan tahlil sonuçları içinde gösterse, keşke paranın tahsili sırasında kasaya kadar eşlik eden sekreter, tahlil sonuçlarının zamanında gelip-gelmediğini de kontrol etse. Vatandaş tahlil sonuçlarını beklerken ağaç olmasa, devlet hastanelerinde olduğu gibi belirtilen saat haricinde saatlerce beklemese.


Tahlil sonucunu takip etmek hasta ya da yakınının görevi  değil. Keza eğer doktor izne çıkacaksa, laboratuvarı ve ilgili diğer birimleri haberdar etmekte hasta ya da yakınının görevi değil.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap