SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comBaşkan Çetin'in sözlerine katılıyorum

ATSO Başkanı Davut Çetin, meslektaşlarımız Orhan Çakmur ve Mete Tekin ile birlikte gazetemize bir ziyarette bulundu. Bu ziyarette turizmden ticarete, siyasetten kentte kadar birçok konuda düşüncelerini bir kez daha öğrenme, detaya girme imkanı bulduk. 
Bana göre bu açıklamalar içerisinde en önemlisi manşet haberimizde de yer alan “herşey dahil sistemi” ile ilgiliydi. Başkan Çetin’in konuşmasından bu sistemin yarar değil zarar getirdiğini, turistin çarşıya çıkmamasına yol açtığını anladım.
Hemen belirteyim, ben de aynı görüşteyim.
Herşey dahil sistemi ile ekonomik açıdan düşük gelirli turistler Antalya’ya geliyor, gelenler kaldıkları otel ya da tatil köylerinden dışarıya çıkmaya ihtiyaç duymuyor. Hoş, duysalar bile ceplerinde çarşı içinde harcayacakları para da yok.
Başkan Çetin’in herşey dahil sistemini bırakmak için “pilot bölge” önerisine elbette öncelikle otelcilerin destek vermesi gerekir ki, bu zorun zoru. Çünkü, dolu olan bir otelde bulunan dükkanların astronomik rakamlarla kiralanması çok kolay. Nitekim otel ya da tatil köyü sahip ya da işletmecilerinin en önemli gelir kaynağı da o dükkanlar. Bu nedenle herşey dahil sisteminin devam etmesi onların lehine.
Davut Çetin “pilot bölge” uygulamasını gündeme taşırken, o bölgede bulunan otel ve tatil köylerinin de ekonomik açıdan zor duruma düşmemesi için buralardaki konaklama tesislerinin hükümet tarafından desteklenmesini önermesi de otelcilerin bu konuda akıllarının yetmesini sağlayabilir.
******
Elbette sadece herşey dahil sistemi Antalya çarşılarına turistin gelmemesi nedeni değil. Çarşı ticaret erbabı ile esnafın da bazı hataları var.
Yaz aylarında gündüzleri hava sıcaklığının 40 dereceleri aştığı Antalya’da gece alışverişinin olmaması, işyerlerinin havanın kararmasıyla kapatılması çok yanlış.
ATSO Başkanı Davut Çetin bu konuda da yerinde eleştiride bulunurken, konuşmalarından bu zorlu mücadeleyi tek başına yaptığı, yalnız bırakıldığı düşüncesi bende oluştu.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap