SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comMuratpaşa’nın Ankara Tanıtım Günleri (2)

Dostluğumuz Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin en son yapılan genel kurulu sonrasında başladı. Bugün halen daha sıkı bağla devam ediyor. Yazılarını takip ettiğim yazarlar arasında. 


Ali Tongulüs’ten bahsediyorum. 


Geçtiğimiz günlerde “CHP’de Tanıtım Günleri...Ve Muratpaşa’ya Bakış” başlıklı yazısında Halk Tv ile ilgili eleştirisine herhangi bir yorum yapmadan, tanıtım ile ilgili eleştirilerine o geziye katılan bir gazeteci olarak kendi açımdan bakışımı bir kez daha paylaşma ihtiyacını hissettim.


Gezi’de muhtarlar vardı. Günümüzde muhtarlar pek de revaçta. Sadece Muratpaşa değil, diğer belediyelerde sık sık muhtarlar için geziler düzenliyor, aileleri ile birlikte ağırlıyorlar.


Bilgisayarlar veriyor...


Bunlara büyükşehir’de dahil.


Muratpaşa’nın Ankara’daki Tanıtım Gezisi’ne sadece muhtarlar katılmadı. Hemşehri Dernekleri Başkan ya da yöneticileri de Ankara’ya götürülenler arasındaydı, sivil toplum kuruluşlarının (neredeyse tamamı) başkan ve yöneticileri, ya da temsilcileri de. 


Elbette biz gazetecilerde.


Hatta ATSO Başkanı Davut Çetin’de Ankara’daydı.


Bana göre Muratpaşa’nın hizmetlerinin Ankara’da tanıtılmasından ziyade, Antalya’dan gelenlerin ana muhalefet partisi lideri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile biraraya gelmeleri çok çok önemliydi ki, soru-cevap kısmında aklı sıra yağ çektiğini sanan bazı katılımcıların yanında önemli meseleleri gündeme getirenler de oldu.


O bölümde gazete ve televizyon temsilcileri dışarı çıkartılırken, salonda kalan 3-5 gazeteciden biriydim, sorulan soruları ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği cevaplar da halen aklımda.


Mesela ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya ekonomisinin sıkıntı içinde oldğunu belirterek, TBMM’sinde Antalya için özel bir oturum düzenlenmesini arzuladıklarını ve Kılıçdaroğlu’nun bu konuya CHP olarak destek vermesini istemesi bana göre Muratpaşa’nın Ankara gezisindeki çok çok önemli bir ayrıntıdır ki...


Kılıçdaroğlu ile Muratpaşa tarafından Ankara’ya getirilen heyet arasında çevre ile ilgili konuları ve mesleki sıkıntılarını gündeme getirenler oldu, engelliler ile ilgili sıkıntı ve sorunları anlatanlar da oldu.


Güzel, başarılı ve yararlı bir organizasyondu.  


Muratpaşa Belediyesi ya da Ümit Uysal amacına ulaşmış oldu ama ana muhalefet partisi liderini karşısında görüp mesleki ya da genel sıkıntı ve sorunları da gündeme getirme imkanına da sahip olanlar da  amaçlarına ulaşmış olmadı mı ?

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap