SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comSayın Uysal, kısır bir tartışma ortamını başlatmayın !

Muratpaşa Belediyesi’nin Ankara’da CHP Genel Merkezi’nde  gerçekleştirdiği Tanıtım Günü’nü bir kez daha köşemde değerlendireceğim. Bu  değerlendirmeyi sevgili dostum Ali Tongülüs’ün bu konuda yaptığı değerlendirme üzerine, Ankara gezisine katılan bir gazeteci olarak yapacağım.
Şimdi gelelim asıl konumuza.
Çocukluğu Muratpaşa’da geçmiş, halen işyeri Muratpaşa’da bulunan,  Muratpaşa’nın hizmetlerini net gören ve takdir eden biri olarak.
Sevgili Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, en son yapılan büyükşehir meclis toplantısında CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in konuşması üzerine Büyükşehir Başkanı Menderes Türel’in yaptığı konuşmadan bazı bölümleri sizlere aktaracağım.
Her ne kadar muhatap Sözen olsa da, bana göre tüm ilçe belediye başkanları o sözlerin muhatabıdır ki...
Bakın ne diyordu Türel ?
Manavgat Belediyesi'nin cibinlik dağıtıp, sarı çizme giyerek Büyükşehir'i protesto etmesini, yağmur suyu çalışmalarını engellenmesi daha hafızalarda iken, “Şimdi bütün bunları yaptıktan sonrada bana diyorsunuz ki iyi bir diyalog içinde olalım. Hay hay baş üstüne. Ben bundan çok zevk alırım.” 
“Sizin bizimle iyi bir diyalog içerisinde çalışma arzunuz ne kadar varsa bu bizde misli misli fazlası var”
“Ben defalarca bütün belediyelerimizle iyi niyetli, diyalog içinde birbirimizi anlayarak bir çalışma ortamını arzu ettiğimi ifade ettim. Bunun gereğini de defalarca yaptım. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Manavgat'a ilk geldiğimde zatıâlinizi ziyaret ettim makamınızda. Bunların hepsi farklı partilere de mensup olsak, bizim sizinle iyi bir çalışma ortamını yakalama arzumuzdan kaynaklanan bir durumdur.”
“Bana yanılmıyorsam Şehitler Parkı'nda, orada proje düşünüyorum dediniz, seve seve Başkanım dedim. Onu da siz yapın dedim. Yine Sorgun'da bir talebiniz oldu. Bakanlıktan, bana sorulduğunda Başkan proje yapacaksa önünde durmayız dedim. Biz hizmet edecek herkesin önünü açarız. Ama kendi hizmetimizin de en iyi şekilde yapılması noktasında bir adım atarız. Bunun arkasında art niyet hiçbir zaman olmaz.” 
*****
Sayın Uysal; Muratpaşa Meclisi toplantısında, “Dubai olma vizyonu bize yetmez” sözünüzün devamında “Bu vizyon, tek başına insanlara hiçbir mutluluk getirmez. 'Hayır' demiyoruz ama yanına Stockholm, Helsinki olma vizyonunu, sporla, sanatla, fiziki mekanlarla, estetik duygusuyla, demokrasi kalitesiyle, çoğulculuk ve yaşama bakış açısıyla, insanı yükseltmeyi koyuyorsanız bir anlamı var” desenizde...
Türel’in, “Antalya rakipleri olan Hawai ve Dubai'yi geçecek büyük projeler gerçek-leştiriyor” sözlerini ve  bu konudaki düşüncelerini hatırlayarak, “Dubai olma vizyonu bize yetmez” sözlerini sürdürerek  lütfen Muratpaşa’nın ve Antalya’nın aleyhine olacak  bir tartışma ortamını başlatmayın.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap