SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comBüyükşehir Meclisi'nde Yenikapı Ruhu

Bugün Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Türel’in ifadesiyle “Yenikapı” Ruhu yaşanıyordu. Her ne kadar muhalefet sözcüleri “Yenikapı Ruhu” benzetmesini kabul etmeselerde onlarda mecliste esen samimi ve dost, barışçıl havayı dillendiriyorlardı. Öyle ki özellikle Kepez’le ilgili gündem maddelerinin oybirliği ile geçmesi üzerinde Türel’in de dahil olduğu bir sohbet meclise damgasını vuruyordu.


Dünkü meclise aynı zamanda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Türel’e hitaben yaptığı konuşmada damgasını vurdu. Kızgın olduğu konuşmasındaki ses tonundan belli olan Şükrü Sözen, barış çubuğunu Türel’e uzatırken yanlış anlamalarla ilgili dert yandı, belediye bürokratlarını suçladı. Suçlananlar arasında “Telefonuma cevap vermedi, nezaketen sonrasında da dönmedi” dediği  Genel Sekreter de vardı. Sözen, Genel Sekreteri suçlarken, Genel Sekreter Birol Ekici ise ellerini yana açmış adeta ne olduğunu anlamaya çalışır bir hava içindeydi.


Sözen’in uzattığı barış çubuğunu Türel tutmasına tuttu da, sakin ses tonuyla geçmişte yapılanları da şöyle bir hatırlatmadan geçmedi. Vurgulamalarını yaptı, amaçlarının daha çok hizmet götürmek olduğunu söyleyerek, bu hizmetin Manavgat Belediyesi ve Başkan tarafından engellenmesini bir kez daha eleştirdi.


Ama sonuçta ileri ki günlerde iki başkanın Manavgat’ta çalışma yapılan yerlerde birlikte dolaşmaları da karara bağlandı. 


*****
Büyükşehir meclisinde toplu taşımacılık konusunda da Türel’in açıklamaları oldukça önemliydi. Ben bu konuşmadan Türel’in net bir duruş içinde olduğunu gördüm. Antalya’da toplu ulaşımı düzene sokmakta kararlı olan Türel, CHP’li bir meclis üyesinin eleştirdiği AESOB Başkanı Adlıhan Dere’ye de sahip çıktı.


Önümüzdeki günlerde bu konuları daha detaylı değerlendireceğim. Çünkü, kamuoyunun bu konularda yeterince bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap