SON DAKİKA

logo


Erkin Özgünsür
eozgunsur@gmail.comMuratpaşa ve Uysal'ın Ankara Çıkarması

CHP Genel Merkezi’nde il ve ilçe belediyeleri yaptıklarını, yapacaklarını “Hizmet Tanıtım Günü” etkinlikleri kapsamında tanıtıyorlar. Yanılmıyorsam Antalya’dan ilk önce Döşemealtı Belediyesi, “sessiz-sedasız” bu etkinliği gerçekleştirdi. Çarşamba gününden itibarende Muratpaşa Belediyesi gerçekleştirmeye başladı.
“Aman dostum, ağzını hayra aç” dese de, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a Antalya’dan gelen bizlere ve Ankara’da bulunan davetlilere verilen akşam yemeğinde hemen yanında bulunan muhtemelen  CHP’li bir yöneticinin “Hayırlı olsun başkanım” sözü üzerine söylediğim bir sözün arkasında durmaya devam ediyorum: 
“En kötü ihtimalle ikinci dönem CHP Muratpaşa Belediye Başkan adaylığın bugün onaylandı, başkan.”
*****
Güzel bir organizasyondu. Özellikle Anıtkabir ziyareti ve mozeleye Antalya’dan gelenlerle birlikte Başkan Uysal tarafından çelenk konulması çok güzeldi. Yıllar sonra Anıtkabir’i bir kez daha görme, müzesini de gezme imkanı buldum. Ama keşke akşam yemeği konusunda biraz daha dar çerçevede düşünülseydi.
Anıtkabir’den sonra CHP Genel Merkezi’ne geçtik. Genel Merkeze değilde sanki Muratpaşa Belediyesi’ne geldik sandım. Bir tarafta konser, bir tarafta hizmetlerin tanıtıldığı sergiler, hediye edilen Antalya’ya özgü çiçekler, reçeller. Genel Merkezin içine girdim, bele-diyenin projelerinin tanıtıldığı mega reklamlar.
Büyük bir salonda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Antalya’dan gelen davetliler buluşuyor. Antalya’dan kimler yok ki ! ATSO Başkanı Davut Çetin orada. Meslek Odaları’nın başkan ya da yöneticilerinden biri orada. Kambersiz düğün pardon toplantı olur da muhtarlarımız olmaz mı ? Onlar da orada. Sayıları her geçen gün artan hemşehri derneklerinin başkan ve yöneticileri de orada.
Başkan Ümit Uysal’ı bir kez daha kutlamak istiyorum. Onca başkan ya da yöneticiyi, muhtarı oraya toplayabildiği için.
Muratpaşa’nın Ankara’daki Tanıtım Günleri’nde, adeta bana göre Başkan Ümit Uysal’ın bir gövde gösterisi sözkonusuydu.
*****
Önce kısa bir film gösterimi vardı. Film, Muratpaşa’nın ayrı bir değer ve hizmet verdiği özel çocuklarımızdan birinin okuduğu şiirle başlıyordu, ardından da kısa ve net yapılanlar, yapılacak anlatılıyor, mesajlar veriliyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da bu filimi izlerken, özellikle girişten etkilenmiş olacak ki, konuşmasına o da özel çocuklardan, engellilerden bahsederek başlıyordu. Başkan Ümit Uysal, ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu konuştu ve soru-cevap kısmında ise muhtar, hemşehri dernekleri ile meslek odası temsilcileri haricinde basın mensupları da dahil herkes dışarı davet edildi. 
Elbette çıkmadım, çıkmamda. Orada bir eleştiride getirmedim, ki akşam yemeğinde o açıklama Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından yapıldı. Açıklama beni tatmin etmedi ama orada tepki koyması gerekenler meslektaşlarımızdı. Koymadıklarına göre bü-yütmeye de gerek yok diyorum.
Sorular soruldu, Başkan Uysal bolca övüldü ki, yine yemekte Uysal’la aramızda geçen bir konuşmadan “Sanki ben organize etmişim gibi oldu” sözünden yola çıkarak başkanında biraz rahatsız olduğu izlenimi bende oluştu. Şaka yollu Kemal Kılıçdaroğlu’da, önce “Tamam, başkanımıza bir kahve ısmarlayacağım” esprisinin ardından “Eğer övmeye devam ederseniz, başkanın ayağını kaydıracağım” göndermesi geldi.
Kılıçdaroğlu’nu karşısında görenlerden bazıları güzel sorular sordular, ATSO Başkanı Davut Çetin gibi bazıları yerinde bir öneri ya da istekte bulundular. Ama bazıları da kelimenin tam anlamı ile “aşka” geldi,  hangi düşünce ile bilmiyorum başkanı övdü.
Sonuç olarak;
Muratpaşa Belediyesi’nin hizmetlerini görüyor ve yaşıyoruz. Takdir ediyoruz, alkışlı-yoruz. Aksini yapmak ayıptır, haksızlıktır diye düşünüyorum.
Ankara’ya yalnız gitmeyen, Tanıtım Etkinliği’ne muhtarından başkanına, yöneticisine kadar yaklaşık 200 kişiyi de yanında götürerek adeta çıkarma yapan  Başkan Uysal’ı kutluyorum.
Cumhurbaşkanının özellikle muhtarlarla sık sık gerçekleştirdiği toplantının daha değişik bir versiyonunun, daha fazla değişik katılımcıyla CHP Genel Merkezi’nce düzenlenmeye başlandığı sonucunu da ayrıca çıkartıyorum.

Duraklama dönemi yaşanıyor.

Elmalı ve Lavanta.

Bıktırdınız Türk Telekom !.

DT 18, DC 15 ve DC 15 A.

Türel'de kazanıyor.

Dualarımız sizinle.

Elmalı'ya Bugün Ulaşamadık.

Menderes Türel'in kişiliği bu.

Bana göre terör örgütü !.

25 Ekim'de ATSO.

Kurs hocası bunu yaparsa !.

Kimden, neyden çekiniliyor ?.

Teşekkür Ettiklerim.

Böyle Rektöre Can Kurban !.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Asım Tan ; liste falan istemedim.

Ne yazmışım, hatırlayalım!.

"Çakma" Yörük Göçü.

Türel'in hazır cevaplılığı.

İlçelerde Toplu Ulaşım.

Biraderim Adlıhan Dere.

Bahar'a Katılıyorum.

EXPO'nun yanlışı.

Bir adam düşünün.

Muratpaşa'da Neyi Fark Ettim ?.

Ağlamayı Bırakın !.

İşte Kepez, İşte Tütüncü.

Muratpaşa Belediyesi Gazetesi.

Yaşam Hastaneleri üzerine.

Ne bitmez 1 dakikaymış !.

Kepez'in askıda elbise projesi.

AVM'lerden daha büyük tehlike.

Türel'e Davet.

Bize takan parti.

Toplu Ulaşım ve Tramvay.

İsim Babası Türel'miş.

Rahat ve Huzur mu BATIYOR ?.

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi

Yorum Yap